ŠPIČKOVÝ LEADERSHIP S DVOJICÍ INSPIRATIVNÍCH OSOBNOSTÍ

Jan Mühlfeit, bývalý prezident Microsoftu pro Evropu, kouč úspěšných manažerů i sportovců a bývalý kapitán české basketbalové reprezentace a konzultant v leadershipu Pavel Pumprla spojili síly. Nakladatelství Management Press vydává knihu Budování úspěšných týmů (499 Kč).

Jaká je role lídra, jak najít osobní vizi a misi, budovat zdravé vztahy v týmu, využít talent každého jednotlivce nebo jak dosáhnout cílů i za ztížených podmínek… Odpovědi nejen na tyto otázky můžete čerpat ze zkušeností dvou úspěšných lídrů, kteří ve své knize shrnují čtivou formou praktických rad a reálných případů zásady pro budování úspěšných týmů.

Budování vztahů v týmu se podle Jana Mühlfeita dotýká každého z nás: „I když nevedeme žádné podřízené, pohybujeme se pořád v nějakých týmech – ať už je to rodina, přátelé, spolupracovníci, sousedé. Všude je důležité vědět, co lidi motivuje a inspiruje a co naopak působí rozkladně.

Oba odborníci se na základě svých osobních zkušeností snaží pomáhat lidem najít optimální rovnováhu mezi výkonem a regenerací, učí je objevovat své nejsilnější stránky i cestu ke svým snům. Jejich přednášky a workshopy navštěvují nejen lidé z byznysu nebo sportovní trenéři, ale i učitelé, rodiče, vychovatelé a faráři. Pavel Pumprla, který zároveň nahrává podcast, dodává: „Oblastí, kde jsou výhodou dobře fungující týmy, je celá řada.“

Jan Mühlfeit

Globální stratég, kouč a mentor, jehož osobním posláním je pomáhat jednotlivcům, organizacím a zemím na celém světě odemknout svůj lidský potenciál. Má za sebou úspěšné budování týmů a organizací během dlouhé kariéry v Microsoftu, kde působil na různých vedoucích pozicích. Na základě svých zkušeností vytvořil zcela unikátní metodiku pro jednotlivce i týmy zaměřenou na hledání a objevení vlastní výjimečnosti. Tento kurz Jan Mühlfeit vyučuje v soukromém i veřejném sektoru po celém světě, koučuje vrcholové manažery z mnoha zemí. V roce 2017 vyšla jeho kniha Pozitivní leader, ve které shrnuje své dlouholeté zkušenosti z vedení týmů. O rok později se svou spolupracovnicí Katkou Novotnou připravil knihu Odemykání dětského potenciálu. Ta vychází z jeho úspěšných kurzů a seminářů, v nichž pomáhá rodičům odhalit skryté talenty potomků. Podtitul knihy zní: Každé dítě je originál. Ve spolupráci s Katkou připravil i publikaci Rodina jako tým, v níž se věnují rozvoji potenciálu členů rodiny a učí je, jak navzájem spolupracovat tak, aby rodina jako celek dosáhla maximální harmonie a úspěchu. Ve své knize Budování úspěšných týmů spojil síly s bývalým kapitánem české basketbalové reprezentace a konzultantem v oblasti leadershipu Pavlem Pumprlou.

Pavel Pumprla

Bývalý kapitán basketbalové reprezentace ČR nyní působí jako inspirativní speaker a konzultant v oblasti leadershipu a fungování týmů. Více než 15 let se pohyboval ve světě profesionálního sportu a cenné lekce z tohoto prostředí převádí právě do své nynější práce ve firemním prostředí. Pavel je také zakladatelem projektu Athletes PRO, který má za cíl pomáhat sportovcům s osobním rozvojem a přípravou na jejich tzv. druhou kariéru, která je čeká po ukončení té sportovní.

zdroj: Eva Karasova Albatros Media