Ázerbajdžánská centrála cestovního ruchu uspořádala v Praze roadshow, zaměřenou na české cestovatele

Dne 22. září uspořádala Ázerbájdžánská turistická centrála (ATB) v Praze prezentační akci, na které se představilo na 10 ázerbájdžánských společností z oblasti pohostinství, cestovního ruchu a turistiky. Hlavním cílem akce bylo obnovení a navázání nových kontaktů s českým cestovním ruchem.

Jsme rádi, že jsme se mohli zúčastnit této zahajovací akce a pozvat obyvatele České republiky k poznávání bohaté kulturní nabídky a turistických zážitků Ázerbájdžánu. Ázerbájdžán, který je jedním z předních kulturních center v regionu, nabízí návštěvníkům této země něco nového, ale i známého,“ uvedl Bahruz Asgarov, náměstek generálního ředitele ATB. „Ázerbájdžán je se svými nádhernými alpskými loukami, bujnými lesy a dramatickými horami, bohatým kulturním a historickým dědictvím, lákavou kuchyní a pohostinnými lidmi jedním ze skrytých klenotů Evropy připravených přivítat české turisty,“ dodal Asgarov.


Součástí akce byla individuální obchodní jednání mezi vrcholnými představiteli odvětví cestovního ruchu obou zemí. Čeští touroperátoři a cestovní kanceláře byli informováni o nabídce možností turistického ruchu v zemi, o výhodném přímém leteckém spojení mezi zeměmi i o snadném postupu při udělování elektronických víz. Součástí akce byla také ochutnávka exkluzivního ázerbájdžánského vína, které českým hostům velmi chutnalo.


Ázerbájdžán nabízí českým turistům nesčetné množství zážitků. Hlavní město Baku je živé kosmopolitní město, které nabízí moderní i starobylou architekturu, skvělý noční život a restaurace s velmi chutnou místní kuchyní.

Ázerbájdžán je proslulý vynikajícími místními víny a rozvíjejícím se vinařským průmyslem. Ázerbájdžán jako oceňované vinařské centrum zve turisty k ochutnávce místních vín v barech a restauracích nebo přímo na svazích vinic v regionech. Výlety do regionů s živoucí přírodou jsou pak ideální protiváhou rušných dnů v Baku.

Kromě toho nabízejí ázerbájdžánské regiony nově zřízené turistické stezky s malebnou přírodou v pohořích Velkého a Malého Kavkazu. Pro milovníky lyžování unavené tradičními sjezdovkami nabízejí ázerbájdžánské regiony vhodné pro lyžování působivou změnu scenérie a skutečný závan čerstvého vzduchu. Na turistických trasách mají turisté také možnost ubytovat se u místních farmářů a vychutnat si nabídku místních ekologických produktů v rámci konceptu Slow Food Travel.

V současné době mohou do Ázerbájdžánu cestovat občané více než 100 zemí. Pro vstup do země musí čeští občané požádat o e-VISA prostřednictvím http://www.evisa.gov.az/ nejméně 3 dny před plánovaným datem příjezdu do Ázerbájdžánu. Letecké spojení mezi Prahou a Baku zajišťuje společnost AZAL Azerbaijan Airlines dvakrát týdně v pondělí a v pátek.

Více informací o destinaci naleznete na stránkách Azerbaijan.travel .

Pro informace a žádosti o rozhovor kontaktujte:
Vafa Safarli
vafa.safarli@tourismboard.az
+994512296069

_____________________________________________________________________________________
O Ázerbájdžánské centrále cestovního ruchu (ATB)
Ázerbájdžánská centrála cestovního ruchu (ATB) je národní propagační orgán zřízený v rámci Státní agentury pro cestovní ruch Ázerbájdžánské republiky. Jejím hlavním cílem je podporovat růst ázerbájdžánského cestovního ruchu a povzbuzovat návštěvníky k poznávání bohaté kulturní nabídky země a k poznávání jejího starobylého dědictví. Více informací najdete na Azerbaijan.travel, a sledujte nás na sociálních sítích: https://www.instagram.com/experienceazerbaijan/, https://www.facebook.com/ExperienceAZE/ , https://twitter.com/ExperienceAZE .

_____________________________________________________________________________________
Bahruz Asgarov

Zástupce generálního ředitele, Ázerbájdžánská centrála cestovního ruchu

Bahruz Asgarov je zástupcem výkonného ředitele Ázerbájdžánské centrály cestovního ruchu (ATB). Pan Bahruz úzce spolupracuje s generálním ředitelem a využívá své rozsáhlé manažerské zkušenosti a odborné znalosti v oblasti rozvoje cestovního ruchu k tomu, aby Ázerbájdžán získal pozici významné světové destinace pro dovolenou a MICE.

Před nástupem do ATB zastával pan Bahruz funkci ředitele pro příjezdové operace a MICE v jedné z předních ázerbájdžánských DMC, PASHA Travel, a ředitele služeb pro národní olympijské výbory (NOC Services Manager) v organizačním výboru prvních Evropských her v Baku v roce 2015. Pan Bahruz také spolupracoval s Ministerstvem kultury a cestovního ruchu Ázerbájdžánské republiky jako organizátor konferencí a doprovodných akcí, spolupracoval s mezinárodními organizacemi, vládními orgány a ministerstvy s cílem zviditelnit Ázerbájdžán jako turistickou destinaci a zajišťoval mezinárodní setkání na vysoké úrovni, která Baku hostilo.

Pan Bahruz získal magisterský titul v oboru Management mezinárodních kulturních a společenských akcí na univerzitě v Surrey. Dále získal bakalářský titul v oboru mezinárodních vztahů a regionálních studií na Ázerbájdžánské státní univerzitě jazyků.