České dráhy nabídnou v  Libereckém kraji mikulášskou jízdu parním vlakem

Začátek adventu je neodmyslitelně spojen s oslavou svátku sv. Mikuláše. Nejinak tomu bude i na kolejích v Libereckém kraji. První prosincová sobota totiž bude mezi Libercem a Křižany patřit mikulášským jízdám parním vlakem.

Parní vlak Liberec – Kryštofovo Údolí – Křižany v sobotu 3. prosince

Souprava tažená parní lokomotivou 310.0134 „Kafemlejnek“ podnikne první prosincovou sobotu dvě jízdy z Liberce přes Kryštofovo Údolí do Křižan a zpět. Z Liberce bude mikulášský vlak odjíždět v 9:08 a v 13:08. Na zpáteční jízdu z Křižan se vydá v 11:40 a v 15:40.

Rodiny s dětmi se mohou těšit na setkání s Mikulášem a jeho družinou a program plný překvapení a dárků. Mikulášský vlak zastaví mimo jiné i v Kryštofově Údolí, malebné horské obci s roubenými domky a chalupami, s pozoruhodným dřevěným raně barokním kostelem sv. Kryštofa, s prvním vesnickým orlojem a také Muzeem betlémů.

Jízdenky

V mikulášských vlacích bude platit zvláštní jízdné. Jízdenky je možné zakoupit na e-shopu nebo v pokladnách Českých drah, případně v rámci doprodeje přímo ve vlaku u průvodčího.

Podrobné informace o akci najdete v portálu Vlakem na výlet

Emanuel Vittek

tiskový mluvčí ČD

607 052 861

hotline tiskového oddělení ČD: 724 977 822, press@cd.cz

O společnosti České dráhy, a.s.

Akciová společnost České dráhy plní v České republice úlohu národního dopravce a na základě objednávky státu a krajů zajišťuje základní dopravní obslužnost státu. V posledních letech došlo k výraznému omlazení vozidlového parku, a to v regionální i dálkové dopravě. Ve snaze zatraktivnit železniční dopravu a zvýšit konkurenceschopnost na otevřeném trhu investovala firma desítky miliard korun do nákupu a modernizace vozidel.