Čestlické Spektrum slaví první rok

Praha 24. března 2022 – První výročí fungování ve zcela novém kabátě slaví obchodní centrum Spektrum v Čestlicích. Ačkoliv bylo otevřeno uprostřed složité pandemické doby 25. března 2021, za první rok si získalo mimořádnou oblibu mezi zákazníky. Ti oceňují zejména moderní způsob nakupování v tzv. strip mallu, pro který je typické přehledné uspořádání obchodů se samostatnými vchody přímo z parkoviště.

OC Spektrum v Čestlicích je součástí portfolia CPI Property Group, největšího vlastníka nemovitostí v České republice, Berlíně, Varšavě a regionu střední a východní Evropy. V minulých letech prošlo kompletní přestavbou a v loňském roce navázalo na úspěšnou historii původního centra, otevřeného pod stejným názvem v roce 1998. Již tehdy patřilo mezi průkopníky moderních trendů v segmentu nákupních center a v této tendenci pokračuje i dnes, kdy jedinečná moderní, vzdušná a prosvětlená budova se zaoblenými tvary nabízí zákazníkům na ploše přesahující 6 500 m2 novou úroveň nakupování.

Po více než dvacetiletém fungování již bylo původní Spektrum nevyhovující. Proto jsme ve spolupráci s renomovaným architektonickým studiem Chapman Taylor na jeho místě postavili minimalistický ‚strip mallʻ. Zákazníci kvitují zejména snadnou dostupnost oblíbených obchodů, což jim umožňuje rychlé a pohodlné vyřízení každodenních nákupů. Nové Spektrum je ale také skvělé místo pro relaxaci u dobré kávy či uskutečnění pracovních schůzek,“ říká asset manager centra Ondřej Šohaj a dodává: „Za první rok fungování nás navštívilo téměř milion dvě stě tisíc zákazníků, což vnímáme s ohledem na covidová omezení jako skvělý výsledek a potvrzení faktu, že Spektrum má co nabídnout nejen svým původním věrným zákazníkům, ale láká k návštěvě i velké množství nových.“

Současný koncept centra byl vytvořen na míru zákazníkům, samozřejmě s důrazem na moderní a funkční řešení. Většina z téměř dvou desítek obchodů je přístupná přímo z kryté venkovní pasáže, za níž se nachází parkoviště se 136 místy a dobíjecími stanicemi ČEZ pro elektromobily. Komunitní rozměr centra dotváří velké množství zelených ploch, jejichž součástí je dětské hřiště s řadou bezpečnostních prvků a trampolínami zabudovanými do země. Zábavu si tak mohou užít malí i velcí návštěvníci centra. Zajímavým bonusem centra je i přítomnost Základní umělecké školy Flow, kde mohou děti smysluplně trávit svůj čas, zatímco rodiče nakupují.

V novém Spektru jsou navzdory jeho menší rozloze zastoupeny rozmanité značky i služby. Tradiční obchody, které nechyběly již v původním centru, reprezentují supermarket BILLA, kavárna Costa Coffee či Lékárna Spektrum s rozšířeným sortimentem dermokosmetiky. Milovníkům dobrého jídla je k dispozici oblíbená cukrárna Ovocný Světozor, řetězec rychlého občerstvení Bageterie Boulevard, veganská restaurace Dhaba Beas, asijská restaurace Ginza, pizzerie 360Pizza nebo kiosek Pekárny Kabát. Široký sortiment jezdeckých a chovatelských potřeb nabízí dvoupatrová prodejna EquiZoo. Výčet doplňují oblíbené značky, například květinářství Kytky od Pepy, dm drogerie markt, hračkářství Sparkys a další.

Centrum je strategicky umístěno v blízkosti Průhonic, Čestlic a hlavního města, zároveň je dobře dostupné z dálnice D1, což je činí atraktivním cílem pro komfortní nakupování.