Globus zařazuje do prodeje vedle opakovaně použitelných tašek i EKO bedýnku z papíru. Unese dvacetikilový nákup

V hypermarketech Globus zákazníci nakupují nově do praktických pevných bedýnek z recyklovaného papíru. Zájem o ně překvapil, v prvních dnech se jich prodalo přes deset tisíc kusů. Globus tak rozšiřuje nabídku pevných tašek, kterou naposledy loni doplnil o tašku z evropského recyklátu DuraBag®. Té se za 10 měsíců prodalo přes půl milionů kusů. Cena obsahuje i příspěvek na dobročinné účely.

Patnáct hypermarketů Globus v červenci nabídlo k odnosu nákupu nově pevné bedýnky ze stoprocentního papírového recyklátu. Šlo o zkoušku, zda ekologická novinka zákazníky zaujme. Během několika dnů se bedýnek prodalo přes 10 000 kusů. „Zájem o EKO bedýnku je obrovský, proto jsme se rozhodli zařadit ji do stálé nabídky. Zákazníci jí pořídí za příznivých 24,90 korun ve všech našich hypermarketech. Rozšiřujeme tak stabilní nabídku ekologických nákupních tašek na opakované použití,“ řekla Aneta Turnovská, tisková mluvčí hypermarketů Globus.

EKO bedýnka pro uspořádané nákupy

Bedýnka je velká 51,2x 31 x 24 centimetrů, unese až dvacetikilový nákup a stojí 24,90 korun. Již u její výroby bylo myšleno na co nejmenší uhlíkovou stopu, je proto vyrobená z recyklovaného papíru a na potisk je použito minimum inkoustu. Zároveň je určena k další recyklaci, beze zbytku patří do modrého kontejneru na tříděný odpad. Nicméně EKO bedýnka z Globusu je určena k opakovatelnému nákupu, protože je bytelná. „Mnoho zákazníků k nám na nákupy jezdí autem. A zejména pro ně je EKO bedýnka velmi pohodlná, protože nákup mají uspořádaný a pevně usazený v kufru,“ vysvětlila Aneta Turnovská.

Přes půl milionu tašek z evropského recyklátu

Loni v září hypermarkety Globus ukončily prodej velkých papírových tašek k jednorázovému použití. Místo nich zařadily do prodeje udržitelnou tašku DuraBag® vyrobenou z 80 % z evropského recyklátu. A zájem o ní je velký, jen za 10 měsíců jejího prodeje si jich při nákupech zákazníci pořídili přes 510 tisíc. Chodí s nimi nakupovat opakovaně, oceňují na tašce její pevnost a stálost, ale i minimální uhlíkovou stopu, kterou za sebou její výroba zanechává. Tuto ekologičtější tašku Globus podporuje příznivou prodejní cenou 14,90 korun, která je i přes zvyšování vstupních nákladů stejná jako při uvedení na trh. Prodejem této tašky Globus zároveň podporuje Konto Bariéry. Stejně dobrou cenu drží Globus i u ovosáčků, tedy alternativ k mikrotenovým pytlíkům určených k opakovanému použití, které zákazníci pořídí za nejnižší cenu na trhu 9,90 korun. Z prodeje každého ovosáčku plyne 0,50 korun na Konto Bariéry.

Co Globus nabízí pro odnos nákupů:

  1. Papírová malá za 5,90 Kč
  2. EKO bedýnka z pevného papírového kartonu za 24,90 Kč

  3. Nákupní taška Konto Bariéry – DuraBag® za 14,90 Kč (prodejem této tašky Globus přispívá na Konto Bariéry 1 Kč)

  4. Permanentní a plátěná taška za 29,90 Kč
  5. Ovosáček za 9,90 Kč (prodejem ovosáčku Globus přispívá na Konto Bariéry 0,50 Kč)

Pro více informací kontaktujte, prosím:

Aneta Turnovská, tisková mluvčí Globus Lucie Kovandová, PR servis

Tel.: 739 348 194 Tel.: 604 855 754
e-mail:
a.turnovska@globus.cz e-mail: lucie@luciepr.cz

O společnosti / Poznámka pro editory:

Činnost rodinné společnosti Globus zahájil roku 1828 Franz Bruch otevřením obchodu s potravinami v sárském St. Wendelu. V současné době stojí v čele společnosti představitel již šesté generace rodiny Bruchů – Matthias Bruch.

Na český trh vstoupil holding Globus v roce 1991 založením společnosti Globus Praha s.r.o. První český hypermarket byl otevřen 4. listopadu 1996 v Brně – Ivanovicích. V současné době se na území České republiky nachází 15 hypermarketů.

V každém hypermarketu Globus je kompletní řeznická, pekařská a cukrářská výroba a vlastní restaurace. Řezníci sami bourají maso, vyrábí uzeniny a další masné výrobky. Pekaři pečou čerstvé pečivo, které připravují od zadělání těsta, přes vykynutí až po ruční zpracování. Kuchaři vaří českou klasiku i mezinárodní kuchyni podle osvědčených receptů a z pečlivě vybraných surovin. Tyto vlastní výroby Globus vyrábějí více než 700 potravin označené Poctivá výroba Globus a jsou zárukou dobře odvedené práce a vysoké kvality. Globus ČR je držitelem několika ocenění Obchodník roku v kategorii „Prodejce potravin“, „Česká potravina“ nebo „Zlatý klas“. Více informací na www.globus.cz a https://www.facebook.com/GlobusCesko.