Hlas Martina Stránského oživuje nové pohádkové figurky Igráčků

Dárek nemusí být velký ani drahý, aby děti potěšil. I maličkost může udělat obrovskou radost. Své o tom ví i Igráček, legendární osmicentimetrová hračka, která nyní přichází na vánoční trh v novém. Jednotlivé pohádkové figurky jsou totiž doplněny o podcastové pohádky namluvené populárním hercem Martinem Stránským. Pro jejich poslech i zhlédnutí videa stačí načíst QR kód uvedený na balení nebo navštívit příslušnou webovou stránku. Děti mohou pohádky buď jen pasivně poslouchat nebo si se skutečnými Igráčky zahrát třeba divadlo. V edici podcastových pohádek je celkem šest originálních příběhů. Igráček má navíc důvod k oslavě. Byl totiž v těchto dnech oceněn titulem Nejdůvěryhodnější značka roku 2022 v kategorii hračky, figurky. Tento titul pomáhá spotřebitelům vybrat na přehlceném trhu ty nejkvalitnější výrobky.

Ve všech odborných knihách se můžeme dočíst o tom, jak důležité je pro rozvoj našich dětí čtení a poslech pohádek. Rozvíjí se tím nejenom jejich slovní zásoba, ale i obrazotvornost a fantazie, aby si děti byly schopny představit děj, který je vtáhne do vzdálených a tajemných krajů. I když se snažíme dětem věnovat co možná nejvíce svého času, ne vždy máme náladu nebo prostor si s nimi sednout a nějaký příběh jim přečíst. V takových chvílích může pomoci novinka, kterou jsme vyrobili a v těchto dnech uvádíme na trh,“ uvádí Miroslav Kotík, majitel firmy EFKO.

Spojili jsme Igráčky s tím, co mají děti nejraději – s pohádkami. Příběhům jsme dali moderní podobu podcastu doplněného jednoduchým videem. Pohádky z pera Martina Klusoně obsahují jak lehký vtip, tak i ponaučení. Rozvíjí fantazii, paměť a slovní zásobu dětí. S figurkami Igráčka si pak děti mohou zahrát třeba divadlo. A jestli si vytvoří svůj vlastní příběh nebo budou opakovat ten náš, už nechme na nich,“ uvádí Andrea Šindelářová, vývojářka firmy EFKO.

V KRÁLOVSKÉ POHÁDCE vystupuje v hlavní roli tak trochu namyšlený Igráček Princ Čestmír a Princezna Zlatovláska, která Čestmírovi dokáže, že není předurčena pouze k rozčesávání vlasů. V KOMINICKÉ POHÁDCE ovládne Kominíka Františka pýcha. Rozhodne se vyčistit komín v Ježibabině perníkové chaloupce, ale je to těžší, než se na první pohled zdá. V pohádce PEKELNÁ SÁZKA se Anděl Adámek stále posmívá šišlajícímu Čertovi Čeňkovi. V nebi nemají ale takové povyšování rádi, a tak za chvíli Adámek zjistí, že být čertem není žádná legrace. V pohádce PŮLNOČNÍ DOSTIHY se Žokej Kostřík, Trenérka Kostřička a Kůň Kosťa připravují na půlnoční dostihy zvané Velká páteřnická. I když hodně trénovali, přestalo se jim těsně před závodem dařit. Podaří se jim konečně v dostizích vyhrát vysněný pohár?

Pohádka STRAŠIDELNÁ AKADEMIE popisuje výuku na Strašidelné akademii, kde se malá strašidla učí děsupis, umění bafání či duchocvik, což není jen tak! A své o tom ví i učitelé upíři Daniel a Dorota Drákulovi. Obzvlášť, když malá strašidla stále narušují výuku a pijí svým učitelům krev. Jak to všechno dopadne, neví snad ani sám Straškolník.

VODNICKOU POHÁDKU můžete zase strávit ve společnosti Vodníka Vildy. Ten přebývá na dně rybníka. Je hodný, ale trochu nesmělý. Čas od času se vynoří na hladinu. Jednoho dne ale na břehu spatří krásnou Vílu Rusalku. Rád by ji oslovil, ale nemá k tomu odvahu. Překoná nakonec Vilda svůj ostych a řekne Rusalce, jak moc se mu líbí?

Pro poslech pohádek, ale i zhlédnutí videa stačí načíst QR kód uvedený na prodejní kartě nebo je najdete na rozcestníku www.pohadkaigracek.cz. Cena jedné figurky Igráčka je 95 Kč.

Autor pohádky: Martin Klusoň
Namluvil: Martin Stránský / Lenka Schreiberová
Zvuk: Marek Točík
Ilustrace: Karel Moravec
3D grafika: Marek Bláha
Video: Jan Šustr
Návrh figurek: Andrea Šindelářová

Firma EFKO-karton, s. r. o., tradiční český výrobce hraček, vznikla v roce 1993. Nyní patří mezi několik málo společností, které zachovaly celou výrobu hraček v České republice. Výroba je soustředěná do dvou závodů na Vysočině – do Nového Veselí a Korouhve u Poličky. Zaměřuje se na vývoj a výrobu her a hraček, které nejen baví, ale mají zároveň edukativní úlohu. Velká část výrobků vzniká ve spolupráci se speciálními pedagogy. Vývojové oddělení firmy klade důraz na kvalitu materiálů, ze kterých se výsledné produkty skládají. Posláním firmy je vytvářet kvalitní výrobky s trvalou hodnotou, které slouží více generacím. Kromě výroby vlastních produktů se EFKO specializuje i na zakázkovou výrobu her a luxusních obalů na míru. Společnost mimo jiné vyrobila největší herní plán na světě zapsaný v Guinnessově knize rekordů.  

Za své výrobky získalo EFKO řadu ocenění – cenu Grand Prix odborné poroty FOR TOYS 2010 za IGRÁČKA. V roce 2011 obdrželo čestné uznání v rámci projektu VIZIONÁŘI 2011. Ocenění bylo uděleno za oživení tradičních dětských hraček IGRÁČEK a uvedení na trh nové série, která využívá nejnovějších poznatků z oblasti didaktiky a dětské psychologie. Projekt VIZIONÁŘI organizuje sdružení Czech Inno pod záštitou Ministerstva průmyslu a obchodu. V roce 2012 společnost EFKO získala ocenění v soutěži „Českých 100 nejlepších“ za strategickou hru ABAKU, kterou doporučuje rovněž Mensa ČR, Jednota českých matematiků a fyziků a Univerzita Karlova. Kreativní stavebnice ROTO získala ocenění „Správná hračka“ za rok 2013. Populární rodinná společenská hra Jožin z bažin se chlubí hned dvěma oceněními; „Správná hračka 2013“ a „Nejlepší novinka 2013“ v kategorii Hry, puzzle a karty. V roce 2014 získal označení „Správná hračka“ 2014 soubor oblíbených her Moje první hry, v roce 2018 edukativní hra „Vyprávěj“ a konstrukční stavebnice ROTO ABC. Poslední ocenění „Správná hračka“ získala společnost Efko v roce 2019 za sety nákladních aut MultiGO FIRE set a MultiGO BUILD set a za deskovou hru Picasso. V roce 2019 EFKO obdrželo v soutěži HVĚZDA 3D REKLAMY tři tituly: Absolutní vítěz soutěže, Inovace roku a první místo v kategorii Taylor made za výrobek 3D piškvorky. V roce 2022 získal soubor her pro předškoláky „Vnímám to“ ocenění Hračka roku, soubor Abeceda a čísla ocenění odborníků Správná hračka a brand Igráček obdržel titul Nejdůvěryhodnější značka 2022.

Firma je činná také na poli charitativním. Podporuje nadaci Hvězdy dětem, FOD a jejich projekt Klokánek, společnost Revenium, vybrané školy a školky, charity a nedaleký Hospic. Úspěšně se také firma zapsala v roce 2020/2021 svým projektem Pomáhej s Igráčkem, reagujícím na nedostatek ochranných pomůcek a dezinfekčních prostředků ve zdravotních zařízeních, charitách a seniorských domech. Více na www.efko.cz