Jaromír Jágr má svou „bankovku“

PRAHA, 14. 2. 2022 – Padesáté narozeniny oslaví zítra (15. 2.) naše hokejová legenda Jaromír Jágr. Hokejový útočník, který působil na nejvyšší světové úrovni v mnoha klubech NHL, je celosvětově respektovanou a uznávanou osobností v oblasti sportu a řadí se mezi nejlepší hokejové hráče všech dob. S českou reprezentací vyhrál olympijský hokejový turnaj v Naganu roku 1998 a dvakrát mistrovství světa (2005, 2010). V roce 2005 se stal členem Triple Gold Clubu. Ten sdružuje hráče, kteří vyhráli všechny tři hlavní hokejové soutěže: Stanley Cup, olympijské hry a mistrovství světa. V současnosti je hráčem a majoritním vlastníkem extraligového klubu Rytíři Kladno. V roce 2008 byl Jaromír Jágr uveden do Síně slávy českého hokeje.

Právě zde, v Síni slávy českého hokeje, dnes Jaromír Jágr představuje projekt navržený k tomuto jubileu: pamětní tisk v podobě bankovky, kterým chce oslovit své fanoušky a všechny příznivce hokeje, stejně jako sběratele se smyslem pro dlouhodobé investice.

„Bankovku“ s portrétem Jaromíra Jágra vydává společnost České dukáty. Ke spolupráci přizvala osvědčené partnery, akademickou malířku Evu Haškovou a Státní tiskárnu cenin, podnik s dlouhou tradicí tisku českých bankovek.

Lícové straně pamětního tisku dominuje portrét Jaromíra Jágra. Dále zde najdete české státní symboly (česky lev, státní vlajka) a znak Triple Gold Club, který je ražený zlatou fólií. Rubová strana nabízí pohled na Staroměstské náměstí se státními vlajkami zachycující neopakovatelnou atmosféru shromáždění fanoušků po úspěchu naší reprezentace na MS a na Olympijských hrách. Stejně jako všechna platidla, i tato „bankovka“ má ochranné prvky: obě její strany jsou doplněné fluorescentními barvami viditelnými pod UV lampou.

Na tiskové konferenci představuje Jaromír Jágr finální návrh Evy Haškové, podle něhož právě vznikají rozkresby. Ty jsou dílem rytce Martina Srba, který poté vyhotoví ocelorytinu.

Pamětní list v podobě bankovky lze už nyní objednat na www.50jagr.cz. Rozesílat se bude počátkem června 2022. Informace a fotografie v tiskové kvalitě najdete na www.50jagr.cz v sekci Ke stažení.

Mgr Dita Hradecká

PR a komunikace

České dukáty s.r.o.