Letní sezónu krumlovské Náplavky ukončí unikátní rapový koncert

Českokrumlovská Náplavka potvrzuje svoji originalitu. V rámci symbolického uzavírání letošní hlavní turistické sezóny připravila na pátek 9. září pro své příznivce skutečný pamlsek. Na břehu Vltavy pod pivovarem společně vystoupí dvě hvězdy českého a slovenského rapu, Orion a Čistychov. Unikátní akce Náplavky se podle rapových „fajnšmekrů“ hned tak někde jinde opakovat nebude.

Výjimečný charakter této akce podtrhuje celkový koncept projektu „Náplavka“ z dílny společnosti Jedu vodu, který položil základ vzniku nové relaxační a společenské zóny ve městě pod ochranou UNESCO.

Podle lidí z hudební branže se nám podařilo něco opravdu mimořádného. Koncert Michala Opletala allias Oriona, jednoho ze zakládajících členů PSH a Čistychova, známého slovenského rapera a člena hip-hopových skupin L.U.Z.A. a Názov Stavby, bude ve svém žánru událostí zcela ojedinělou. Myslím, že tak nejlépe oslavíme závěr premiérové letní sezóny Náplavky, která jak věřím, přirůstá obyvatelům města a jeho návštěvníkům k srdci a zároveň tak i poděkujeme našim příznivcům,“ uvedl Filip Hrdina, jeden ze zakladatelů společnosti Jedu vodu. Vstupné na vystoupení obou raperů je zcela dobrovolné.

Podle provozní manažerky Jedu vodu Dominiky Smržové už Náplavka oslovila poměrně široké spektrum místních obyvatel napříč všemi věkovými kategoriemi. „Chodí k nám, a rádi se vracejí, mladí v párech, menších či větších skupinách, rodiny s dětmi i senioři. Pro stálé návštěvníky jsme zavedli věrnostní program. Rozšířili jsme nabízený sortiment lokálního původu od místních či regionálních dodavatelů. Velmi dobrou odezvu měl i pravidelný páteční a sobotní kulturní program,“ zhodnotila Smržová končící pilotní hlavní turistickou sezónu na Náplavce.

Autoři projektu se nechali inspirovat vyhlášenou pražskou náplavkou a obecně náplavkami v mnoha evropských městech, kam lidé chodí na procházku zakončenou drinkem, zrelaxovat se a pobavit s přáteli. Součástí příjemné chillovací zóny je kromě designového Citroënu také stolové sezení, sedací pytle a další prvky pro vytvoření dokonalé pohody. „Necílíme na konkrétní skupinu zákazníků, u nás si každý to své najde,” doplnil druhý ze zakladatelů Martin Švarc. Po dobudování potřebného zázemí by Náplavka měla fungovat celoročně.

Dojde k rozšíření zázemí kuchyně a baru, které bude umístěno do dvou lodních kontejnerů. Jejich umístění a celkový vzhled posuzuje architekt tak, aby vše splňovalo požadavky památkářů a nenarušovalo ráz historického místa. Velkým překvapením bude také rozšíření nabízeného sortimentu. O co půjde, si ale prozatím necháme pro sebe,“ řekl trochu tajemně Švarc. Ruku v ruce s tím chystá Náplavka večerní promítání filmů a značné obohacení kulturního programu.

Jedu vodu působí na Vltavě přibližně od roku 2016. V současné době zde provozuje několik dalších stabilních občerstvení a azylovou farmu pro hospodářská zvířata Krmítko. Současně je také autorem mnoha ekologických aktivit, které chrání řeku před znečištěním odpadem a neukázněnými návštěvníky. S cílem zbavit vodácky nejatraktivnější úsek Vltavy mezi Vyšším Brodem a Boršovem plastů a nedopalků zde zavedla mimo jiné vratné nápojové kelímky, bambusová brčka či kapesní popelníčky. Mnohem dřív, než jejich plastovou obdobu zakázali zákonodárci.

__________________________________________________________________________

Kontakt:

JEDU VODU s.r.o.

Ing. Filip Hrdina, jednatel
tel.: +420 775 956 992

e-mail: jeduvodu@email.cz

facebook: www.facebook.com/jeduvodu

web: www.jedu-vodu.cz

Mgr. Martin Švarc, jednatel
tel.: +420 777 060 670

e-mail: jeduvodu@email.cz

facebook: www.facebook.com/jeduvodu

web: www.jedu-vodu.cz

Ing. Dominika Smržová, provozní manažerka
tel.: +420 724 323 595

e-mail: jeduvodu@email.cz

facebook: www.facebook.com/jeduvodu

web: www.jedu-vodu.cz