Smetanovy Jabkenice lákají na historické tance i projížďky kočárem

První sobota v červnu patří již tradičně hudebnímu festivalu s názvem Smetanovy Jabkenice, který pořádá Národní muzeum ve spolupráci s obcí Jabkenice. Letos se uskuteční již úctyhodný 101. ročník a přinese opět bohatý kulturní program.

Festival Smetanovy Jabkenice, jehož historie sahá až do roku 1888, patří k nejvýznamnějším akcím mladoboleslavského regionu. Můžete se opět těšit na řadu hudebních, pěveckých i tančeních vystoupení, která se budou odehrávat venku na nádvoří Památníku Bedřicha Smetany. Program začne v sobotu 4. června přesně ve 12.00. Během odpoledne zde vystoupí pěvecké sbory Dobrovan, Boleslav, Voice Boys, Quantum Tet, ale také Mladoboleslavské smyčcové kvarteto nebo taneční soubor The Wings. Právě historické tance z doby Bedřicha Smetany jsou atraktivní podívanou pro diváky a každoročně u nich sklízí velký úspěch. Stejně jako tradiční projížďky kočárem, které budou po dobu konání festivalu zcela zdarma.

Po celý den bude platit volný vstup i do Památníku Bedřicha Smetany, kde si návštěvníci mohou vychutnat romantickou atmosféru 19. století. V jabkenické myslivně slavný skladatel strávil poslední léta svého života a již jako ohluchlý tu napsal řadu svých nezapomenutelných děl včetně cyklu symfonických básní Má vlast.

Podrobný program i trasu speciální autobusové linky, která bude na festival vypravena, najdete na webových stránkách Národního muzea www.nm.cz a také na webových stránkách obce Jabkenice.

Kontakt:

Mgr. Lucie Jirglová
vedoucí oddělení marketingu a práce s veřejností

ČESKÉ MUZEUM HUDBY 

Karmelitská 2, 118 00 Praha 1 

T: +420 257 257 738 | M: +420 724 412 275 

E: lucie.jirglova@nm.cz
W: www.nm.cz