V rodině Novotných není nouze o vtipné chvilky

Eduard Novotný (Marek Taclík) to nemá v rodině, kde jsou ženy v převaze, vůbec snadné. Matka Sidonie (Jana Švandová) vládne pevnou rukou a oddechnout mu nedá ani manželka Alice (Sabina Laurinová). I když obě miluje, čas od času potřebuje svůj klid. A tahle zápletka přináší hercům na plac kouzelné chvilky improvizace a vtipných postřehů.

Jana Švandová má se Sabinou Laurinovou lehkou výhodu v tom, že se znají – hrály spolu několikrát. Marek Taclík sice ani s jednou, ale podařilo se jim vytvořit rodinku, která vám polechtá bránici. „Pracovní setkání s oběma je to první – a velmi příjemné. Opravdu jsem měl ve výběru štěstí a přiznám se, že dvě jsou akorát. Horší by bylo, kdyby ta rodinka měla třeba pět ženských elementů,“ usmívá se Taclík, který rychle najel na vlhnu domácího humoru. „Co k tomu dodat, má to s námi veselý,“ usmívá se Sabina Laurinová, která prozradila i to, že občas na place s textem improvizují. „Právě tahle scéna byla v rukou Jany. Bylo to bez tečky a končit měla ona, ale občas se to tak vyvine, že se přidá momentální nápad. „Alice je šťastná, ale jako každá žena potřebuje někdy o lásce svého muže ubezpečit. Nebo ho donutit?“ přemýšlí herečka, která je ráda, že když se něco vymyslí, ostatní ji v tom nenechají.

Jak vidíte, vládne v rodině matriarchát, syn se trochu snaží, ale má plno jiných koníčků, a to se mamince nelíbí, a chvílemi tedy vznikají konflikty. Občas to tak ale v životě bývá. Snacha je výborná, protože se mnou drží a přizpůsobuje se hlavně mně,“ uzavírá Jana Švandová.

Za FTV Josef Ducký