Významné osobnosti z projektu botanické zahrady se představují u kancelářských budov Churchill Square v centru Prahy

Fotografická výstava dokumentující unikátní projekt Botanické zahrady hl. m. Prahy nazvaný Kořeny osobností uzavře své putování v roce 2022 v centru Prahy, u kancelářských budov Churchill Square. Na ploše před budovami je možné ji zhlédnout po celý listopad a prosinec. Do projektu Kořeny osobností se za dobu jeho existence zapojilo již 114 významných jmen. V letošním roce jejich seznam obohatil nejznámější český mořeplavec, který jako první Čech obeplul celý svět, Richard Konkolski a legendární dvojice pohádkových postaviček – kutilové Pat a Mat. S projektem samotným se zájemci mohou seznámit přímo v areálu trojské botanické zahrady.

Projekt Kořeny osobností vznikl ve spolupráci Botanické zahrady hl. m. Prahy a Dariny Miklovičové v roce 2009. Představuje vzácné a ohrožené rostliny ve spojení s významnými osobnostmi současného světa. „Do projektu Kořeny osobností se za 13 let zapojilo již 114 jmen, mezi kterými nechybí významní vědci, lékaři, státníci, filmaři, sportovci a umělci. Dovolím si říci, že láká nejen domácí, ale i zahraniční návštěvníky. Děkujeme společnosti Churchill Square za podporu a možnost představit náš projekt firmám, které zde sídlí, a jejich zaměstnancům. Věříme, že výstava je zaujme a přivede je za odpočinkem, zábavou i vzděláním do naší botanické zahrady,“ uvádí Bohumil Černý, ředitel Botanické zahrady hl. m. Prahy.

Mezi ty, kteří se do projektu Kořeny osobností zapojili, patří zpěvák Karel Gott, zpěvačka Lucie Bílá, houslista Pavel Šporcl, významní čeští sportovci, jako je Josef Masopust, Věra Čáslavská, Jan Železný, Štěpánka Hilgertová, nebo proslulí čeští filmaři Miroslav Ondříček, Jiří Menzel a Otakar Vávra. Své stopy tu zanechala i největší jména české medicíny – Bohdan Pomahač, Jan Pirk, Josef Koutecký a přední čeští neurochirurgové Benešovi. Své rostlinné chráněnce vysadily rovněž osobnosti mezinárodního významu, jako je sir Nicholas Winton, Madeleine Albrightová nebo Jeho Svatost 14. dalajlama.

Putovní výstava Kořeny osobností bude na prostranství Churchill Square k vidění do 3. ledna 2023. Návštěvníci botanické zahrady se s největšími postavami 20. a 21. století ve spojitosti se vzácnými a ohroženými zástupci rostlinné říše mohou seznámit prostřednictvím Stezky osobností, jež je provede celým trojským areálem včetně skleníku Fata Morgana.

Podrobné informace o akcích Botanické zahrady Praha najdete na https://www.botanicka.cz/clanky/akce/prehled-nasich-akci

Pro více informací prosím kontaktujte:

Mgr. Michaela Bičíková

tisková mluvčí

e-mail: michaela.bicikova@botanicka.cz, mobil: 605 396 036

Darina Miklovičová

PR manažerka pro externí komunikaci

e-mail: darina.miklovicova@gmail.com, mobil: 602 200 445