Zachování krásy dřeva s pomocníkem značky Frosch

Dřevo a dřevěné doplňky v domácnostech působí velice teple. Tento tradiční materiál používáme od nepaměti. Dřevo je čisté, voňavé, a ať už sedíme v historické roubence, moderním srubu nebo luxusních moderních domácnostech, všude má své místo. Dřevo v interiérech dnes je mnohem více zatěžované než v minulosti. A to vzhledem k teplu, které v domácnostech vzrostlo o několik stupňů. Dřevo je velice stabilní materiál, je třeba o něj ale pečovat. Multifunkční přípravek od značky Frosch tady je pro vás i krásu vašich domovů, pro zachování krásy dřevěných ploch. Frosch Čistič na dřevo napomáhá dřevěným povrchům uchovávat jejich půvab díky obsaženým složkám přírodního původu jako jsou extrakty z borovice. Podporuje přirozenou výměnu vláhy mezi ovzduším a dřevěnou plochou, což udržuje povrch vyživený, hydratovaný a pružný. Zabraňuje tak vzniku prasklin a vysušování dřeva. Je účinný, ekologický a krásně voní. Frosch nezapomíná ani u tohoto výrobku na udržitelnou stránku svých produktů. Pryskyřice je získávána jako vedlejší produkt dřevozpracovatelského průmyslu, a to výhradně z Evropy. Obalový materiál je vyroben ze 100 % z recyklovaných plastů ze žlutého kontejneru.

„Nic není udržitelnější než kvalitně zpracované dřevěné výrobky. Jsou totiž téměř věčné, alespoň s tou správnou péčí. Linka ve venkovském stylu, babiččin starožitný šatník nebo moderní ale unikátní stůl. Dřevo v sobě uchovává vzpomínky, je krásné a nadčasové. Vlastníme-li jedinečný kus dřevěného nábytku, toužíme se o něj starat, nedovolit zubu času, aby se na něm podepsal. Musíme si proto zvolit toho správného pomocníka,“ uvádí Johana Bursíková, brand manažerka společnosti Melitta ČR s.r.o., distributora značky Frosch pro český a slovenský trh. Multifunkční produkt Frosch Čistič na dřevo poskytuje dřevěným povrchům potřebnou ochranu i péči. Ať ho použijete zředěný s vodou jako čistič nebo v původní koncentraci jako pečující produkt, nezklame vaše očekávání. Obnoví sytost barev a zanechá na povrchu lesklý finiš,“ dodává Johana Brusíková.

Složení čističe na dřevo Frosch je založeno výhradně na rostlinných složkách včetně přírodní pryskyřice, na rozdíl od běžně používaných syntetických pryskyřic. Přírodní složení čističe však neubírá na jeho účinnosti – poradí si i se skvrnami od červeného vína, kávy nebo pastelky. Kromě čisticích vlastností, dodá Frosch dřevěným povrchům i potřebnou ochranu, jsou tak odolnější proti vodě a nečistotám. Navíc podporuje přirozenou výměnu vláhy mezi ovzduším a dřevěnou plochou, což udržuje povrch vyživený, hydratovaný a pružný, a zabraňuje tak vzniku prasklin a vysušování dřeva. Jakmile se objeví prasklina, pronikají dovnitř nečistoty, a tak vznikají nenapravitelné škody.

Čistič lze používat i jako intenzivní ošetření drobných ploch – stačí ho použít v nezředěné formě přímo na místo, které potřebujete ošetřit. Odolné skvrny mizí, drobné škrábance se zacelují. To vše zahaleno do jemné, přírodní vůně. Doporučená cena výrobku je 109,90 Kč.

____________________________________________________________________________

O značce Frosch: Frosch je již přes 30 let průkopnickou značkou na poli ekologie. Čisticí i pečující prostředky s logem zelené žabičky jsou šetrné k pokožce i životnímu prostředí. Ve své dlouholeté historii Frosch neustále zdokonaluje vývoj a výrobu čisticích a pečujících prostředků s ohledem na ekologii a stává se lídrem mnoha environmentálních projektů přesahujících mnohdy hranice daného průmyslu. Výrobky značky Frosch jsou v průběhu celého životního cyklu prokazatelně ohleduplnější nejen k životnímu prostředí, ale i ke zdraví spotřebitele. Ekologický přístup dokládají i získané certifikáty jako např. EMAS, Green Brands, Eco label a jiné. Více informací naleznete na: www.frosch-eko.cz

Werner & Mertz: Výrobcem ekologických čisticích prostředků a kosmetiky značky Frosch je společnost Werner & Mertz, rodinná firma s více než 150letou historií, která svou recyklační iniciativou a dalšími udržitelnými projekty významně přispívá k ochraně životního prostředí. Majitel firmy, pan Reinhard Schneider, usiluje na mezinárodní scéně o to, aby i další společnosti následovaly jeho příkladu a používaly pro své obaly recyklované plasty. Tedy jediný způsob, jak zajistit, aby oběhová ekonomika fungovala a udržovala plasty v uzavřené smyčce. V souvislosti s ochranou životního prostředí, uvedla firma v německém Mainzu do provozu nové výrobní centrum produktů Frosch a každoročně dobrovolně podstupuje audit EMAS, který již 11 let dokazuje, že společnost dodržuje zásady ekologických a udržitelných obchodních praktik, a trvale sleduje své cíle týkající se ochrany přírodních zdrojů.

Pro více informací kontaktujte:

Mgr. Kateřina Goroškov, e-mail:katreh@post.cz , tel.: 731 613 603, FB @frosch.czsk, www.frosch-eko.cz