Bruno Dumont v Praze osobně uvede nový snímek France

Francouzský režisér, scenárista a ceněný tvůrce Bruno Dumont tento týden osobně představí v exkluzivních dvou předpremiérách v pražských kinech Edison Filmhub a Kině 35 Francouzského institutu v Praze svůj nový film FRANCE v hlavní roli s hvězdnou herečkou Léou Seydoux.

Bruno Dumont zahájil světovou premiéru filmu FRANCE v hlavní soutěži na Mezinárodním festivalu v Cannes 2021, kde upoutal velkou pozornost nejen diváků, ale především médiím. Svůj autorský film Bruno Dumont shrnuje takto: „ France je portrétem jedné ženy, televizní novinářky, a zároveň Francie a jejího systému sdělovacích prostředků.“ Hlavní roli novinářky ztvárnila francouzská herečka Léa Seydoux, držitelka Zlaté Palmy z Cannes za nejlepší herecký výkon v Život Adèle. Léa Seydoux je jednou z nejžádanějších hereček své generace ve Francii, objevuje se pravidelně ve filmech Arnauda Desplechina (Podvod, Slitování) a dalších významných filmařů, na své kontě má také roli po boku Daniela Craiga v americkém Jamesu Bondovi.

V úterý 22. března v 19:00 Bruno Dumont uvede film FRANCE v Kině 35 na Francouzském institutu v Praze a ve středu 23. března v 18:30 v Edison Filmhubu bude debatovat s filmovým kritikem Alešem Stuchlým v rámci pravidelného cyklu Mentální hygiena.

Vstupenky do Kina 35 (Štěpánská 644, Praha 1): https://bit.ly/3vSKSLs

Vstupenky do kina Edison Filmhub (Jeruzalémská 2, Praha 1): https://bit.ly/3Cu0VQZ

Bruno Dumont povede po celý týden pro studenty FAMU masterclassy. Studentský program, který má za cíl studentům dát možnost se osobně seznámit s osobnostmi současné světové kinematografie a jejich tvorbou se koná za finanční podpory Evropské unie a ve spolupráci s FAMU – Filmovou a televizní akademií múzických umění, distribuční společností Film Europe, Francouzským institutem v Praze.

Francouzský režisér Bruno Dumont (nar. 1958) upoutal pozornost již svým debutem Život Ježíše (La vie de Jésus, 1997). Osobitým zpracováním svých filmových děl se zařadil jako velmi výrazná filmová osobnost mezi velmi ceněné francouzské tvůrce. Zpracovává znepokojivá, ale i historická témata s velmi osobitým estetickým pojetím. Jeho filmy jsou uváděny i oceňovány na nejprestižnějších festivalech: Lidství (L’Humanité, 1999), Dvacet devět palem (Tewentynine Palms, 2003), Flandry (Flandres, 2006), Hadewijch – mezi Kristem a Alláhem (Hadewijch, 2009), Stranou Satana (Hors Satan, 2011) film, který nyní společnost Film Europe zařidila do svého portfolia, Camille Claudel 1915 (2013). Komediální mini-série Malej Quinquin (P‘tit Quinquin, 2014) byla uvedena s úspěchem v Cannes, stejně jako Líná zátoka (Ma Loute, 2016) či historické filmy o Johance z Arku v české distribuci uvedeny pod názvy Janička a Janička z Arku.

Oficiální anotace distributora filmu FRANCE:

Film France zobrazuje život hvězdné televizní reportérky, polapené ve spirále událostí, které zapříčiní její pád. Film osciluje mezi dramatem a komedií a snaží se vytvořit paralelu mezi osobní a veřejnou krizí mladé ženy a obrazem současné Francie. Obecnější satirický rozměr snímku se pak ponejvíce dotýká tématu zpracování informací televizními kanály.

Světová premiéra: MFF Cannes 2021 – Hlavní soutěž

Nový snímek Bruna Dumonta FRANCE uvádí do kin v ČR 24. 3. 2022 distribuční společnost Film Europe:

https://www.filmeurope.cz/cs/filmy/francefe022655

Trailer France

Novinářská projekce filmu FRANCE se koná ve středu 23. 3. v 9h v Edison Filmhubu, Jeruzalémská 2, Praha 1.

Tisková konference s Bruno DUMONTEM ve středu 23. 3. 2022 v 11h15 v Edison Filmhubu, Jeruzalémská 2, Praha 1.

Tereza Jiravová

PR Manager

Tiskový servis – UniFrance

M:+ 420 603 828 429

www.unifrance.org

Návštěva Bruna Dumonta vznikla ve spolupráci distribuční společnosti Film Europe, FAMU a UniFrance, společností podporující francouzský film v zahraničí.