Centrum Paraple převzalo šek na 5 782 260 Kč z dražby Pilsner Urquell. Peníze pomohou vozíčkářům

Praha, 15. prosince 2022 – Letošní dražba Pilsner Urquell u příležitosti 180. výročí uvaření první várky světoznámého ležáku vynesla rekordní částku. Šek na 5 782 260 korun určených na rozvoj služeb Centra Paraple převzali v pivnici U Pinkasů od zástupců Pilsner Urquell ředitel Centra David Lukeš a Zdeněk Svěrák, spoluzakladatel Centra.

Ze všech 11 aukcí, které Pilsner Urquell ve prospěch Centra Paraple dosud pořádal, byla
ta letošní zdaleka nejúspěšnější. Celkem 180 kusů unikátních hodinek Prim Manufacture
ze speciální limitované edice se vydražilo za téměř 6 milionů korun. Dražitelé si hodinky vybírali podle významných událostí nebo rodinných výročí.
Největší boj se strhl o hodinky
s rokem
2007, které se vydražily za 228 442 Kč.

Mám obrovskou radost, že jsou lidé i v dnešní době ochotní pomáhat. Dlouhodobá podpora Pilsner Urquell a štědrost dárců dávají Centru Paraple možnost pomoct více lidem žít lepší život. Za to všem patří velký dík,” říká Zdeněk Svěrák, jeden ze zakladatelů Centra Paraple.

Jsem hrdá, že jsem mohla být u předání tak výjimečné částky Centru Paraple. Jejich práce má obrovský smysl a je skvělé, že činnost Centra můžeme tímto způsobem podpořit. Bez našich skvělých dárců by to ale nešlo. Celkem jsme za 11 let už díky jejich podpoře předali Centru Paraple neuvěřitelných 20 milionů korun. Děkujeme a věříme, že nám zachovají přízeň i v dalších letech,“ říká Kristýna Tereková, Senior Brand manažerka značky Pilsner Urquell.

Peníze z dražby umožní rozšíření služeb Centra Paraple a zajistí také lepší vybavení pro jeho klienty. „Díky rekordnímu výtěžku letošní aukce můžeme v Centru Paraple upravit koupelny
v pokojích klientů a některé navíc vybavit asistenčními technologiemi. Získané prostředky dále použijeme na rozvoj našich tematických programů, které reagují na nové potřeby klientů. Nově budeme například začleňovat do nabídky našich služeb krizovou intervenci u zdravotních komplikací,“
řekl ředitel Centra Paraple David Lukeš.

Šek předala řediteli Centra Paraple Davidu Lukešovi a spoluzakladateli Centra Zdeňku Svěrákovi Kristýna Tereková, Senior Brand manažerka značky Pilsner Urquell. Akce proběhla v legendární pivnici U Pinkasů, která je symbolem pro ležák přinášející již 180 let radost lidem po celém světě.

Tiskový mluvčí Plzeňského Prazdroje Zdeněk Kovář je médiím k dispozici

na těchto kontaktech: mobil: +420 735 189 368, email: zdenek.kovar@asahibeer.cz

Poznámky pro editory

  • Pilsner Urquell založil kategorii piva typu pilsner, která je dnes vůbec nejrozšířenější pivní kategorií, náleží do ní asi 70 % celosvětové pivní produkce. Již brzy po uvaření první várky 5. října 1842 se začal vyvážet do okolních zemí a v roce 1873 i do Spojených států. Pilsner Urquell se v současnosti vyváží do více než 50 zemí po celém světě.

  • Pilsner Urquell získal po osmé za sebou ocenění Nejdůvěryhodnější značka v kategorii piv.

  • Pilsner Urquell je součástí společnosti Plzeňský Prazdroj, která je s exportem do více než 50 zemí celého světa lídrem mezi výrobci piva v regionu střední Evropy a největším exportérem českého piva. 

  • Plzeňský Prazdroj získal v roce 2022 v žebříčku Byznysu pro společnost TOP Odpovědná firma dvě významná ocenění; první místo v kategorii odpovědného reportingu a hlavní cenu Trendsetter mezi velkými firmami.

  • Aukce lahví Pilsner Urquell se pořádají již od roku 2011 a vynesly Centru Paraple více než 15 milionů korun. Centrum Paraple využívá prostředky na nákup terapeutických a sportovních pomůcek i na mzdy osobních asistentů a pečovatelů.

  • Elton hodinářská a.s. je zakladatelem a původním nositelem tradice výroby náramkových hodinek PRIM Manufacture v České republice již od roku 1949.