České dráhové juniorky bronzové na MS v týmovém sprintu

Hned první den světového šampionátu juniorských dráhařů byl pro české barvy úspěšný! Trojice děvčat Natálie Mikšaníková, Sára Peterková a Anna Jaborníková získaly bronz v týmovém sprintu. Vítězkami se staly německé závodnice, druhou příčku pak obsadily Australanky.

V tomto složení je to naše první medaile, takže si myslím, že jsme všechny moc spokojené“, uvedla k závodu Anna Jaborníková. „Jsem šťastná, ale zároveň malinko zklamaná, že jsme ve druhém kole nezajely stejný čas jako ve třetím, výsledek by mohl být ještě lepší“, dodala její kolegyně Sára Peterková.

V prvním dnu si však závodnice ještě zvykaly na dráhu a podnebí v Tel Avivu, kde se tento šampionát pořádá. „Poměrně dost tady fouká, i přesto že část dráhy organizátoři zakryli. Povrch je ale tvrdý a rychlý, vyhovuje nám to a jede se nám na něm dobře,“ sdělila po závodě Natálie Mikšaníková.

Ve scratchi se zadařilo i Barboře Němcové, když obsadila čtvrtou příčku. „Popravdě jsem tak dobrý výsledek původně ani nečekala, zpětně mě mrzí, že jsem si nevěřila víc, myslím, že bych na tu medaili dnes měla. Zítra mě ale čeká vylučovačka, tak třeba to bude lepší,“ uvedla ke svému výkonu Barbora Němcová.

Výsledky:

Juniorky:

Týmový sprint:

Finále: Německo 49,888 – Austrálie 50,933, 3. ČR (A. Jaborníková, Mikšaníková, Peterková) 50.692.

Scratch:

1. Tracka (Pol.), 2. Patrick (USA), 3. Kolyzhuk (Ukr.), 4. B. Němcová (ČR).

Junioři:

Týmový sprint:

Finále: Austrálie 44,538 – Německo 45,104, 3. Nový Zéland 45,838

FOTO: Martin Cetkovský

Kontakt pro média:

Martin Dvořák

Marketing & Events

+420 776 697 243

dvorak@ceskysvazcyklistiky.cz