Česko-americký startup MANTA otevírá novou pobočku v Londýně

30.3.2023: Společnost MANTA, která vyvíjí unikátní software na mapování datových toků ve firmách, otevírá již svou šestou pobočku, nově v Londýně. Vedle již zavedených poboček v Praze, New Yorku, Tampě, Dublinu a Lisabonu je Londýn dalším místem, kam MANTA rozšiřuje svoji působnost.

„Londýn byl přirozenou volbou při naší snaze o globální expanzi. MANTA již dnes funguje celosvětově, nadpoloviční část jejího byznysu se realizuje v USA. Ale chceme být silní i na dalších trzích a kontinentech a otevření pobočky v Londýně k tomu zásadně přispěje,“ říká Tomáš Krátký, zakladatel a CEO společnosti MANTA.

„V Londýně sídlí největší světové a evropské firmy. A právě na ně se bude londýnská pobočka soustředit. Stojíme o spolupráci s velkými firmami v oblasti finančnictví, telekomunikací, dopravy a logistiky, ale i IT a správy a ochrany dat. A pro úspěšné fungování na trhu je i v dnešním digitálním světě nutná osobní přítomnost v místě, a proto otevíráme londýnskou pobočku,“ uvádí Ben Marden, který londýnskou pobočku firmy MANTA řídí.

MANTA poskytuje svým uživatelům ucelený pohled do datového prostředí firmy vytvořením mapy všech datových toků, zdrojů a změn, čímž zásadně pomáhá zlepšit správu dat a urychlit řešení případných datových incidentů. Mezi její klienty patří přední mezinárodní společnosti z oblasti finančnictví, telekomunikací, retailu, dopravy a logistiky.

Platforma MANTA vznikla v roce 2008 původně jako interní nástroj pro mapování datových toků, v roce 2016 začala MANTA fungovat jako samostatná firma, která se postupně rozvinula, prošla třemi investičními koly (nejdříve 5 milionů dolarů a posléze v rámci Série A 13 milionů dolarů a v květnu 2022 v rámci Série B dalších 35 milionů dolarů). Tím se MANTA zařadila mezi historicky nejúspěšnější startupy z České republiky. 

Další informace: https://getmanta.com

Kontakty pro média:

Beata Kadlečková, email: beata.kadleckova@aristonpr.cz, tel: +420 737 035 729

Jan Vávra, email: jan.vavra@aristonpr.cz, tel: +420 602 321 882