CO NA SRDCI v hlavní roli s Monikou Timkovou

 

Akreditace prosím na jhauer2@gmail.com.

 

 

Daniel Nový – autor a Josef Hervert -režisér

Strašnické divadlo

 

 

 

Vztahy, alkohol a šmírování. V komedii Co na srdci je řeší Monika Timková i Ladislav Ondřej

 

Napsat dobrou komedii je těžký úkol, avšak když se povede, stojí to za to. Jednou z českých novinek je komedie Co na srdci. V premiéře se představí v sobotu 18. listopadu na jevišti Strašnického divadla a záhy začne jezdit po republice. Mezi herci se objeví třeba Monika Timková či Ladislav Ondřej. 

 

Žánrově je to komedie, ale kdoví, co se stane na konci,“ usmívá se její autor Daniel Nový, která má na kontě už úspěšnou hru Lída Baarová a ta druhá. „Je to hra ze života, ze současnosti. Každý si tam najde svoje, ze svého vlastního vztahu, je tam spousta věcí, ve kterých se můžete poznat – a nad tím se bavit. Ukáže, jaký je rozdíl v tom, co je vidět a slyšet, a co si lidé skutečně myslí.“

 

Stačí k tomu jen čtyři herci. Dva manželské páry Zelenkovi (Monika Timková a Václav Liška) a Červenkovi (Lucie Linhartová a Ladislav Ondřej) se potkávají u společných večeří se spoustou dobrého pití. Jeden večer se ale cosi zvrtne a ukáže se, že nic není tak, jak to vypadá. Stačí pár okolností, náhod, přibývající množství alkoholu, šmírování, pravdy a pár hloupých bonmotů a může dojít na lámání chleba.

 

 „Hraju Jitku Zelenkovou, která pracuje v módním průmyslu, takže je šik, zároveň velká koketa. Je to taková rozmazlená princezna, která vždycky žila v pohádce, a když se najednou nedaří, je schopna si najít někoho jiného. Hraje si na to, jak je super manželka, ale přitom je velký pokrytec,“ říká o své roli Monika Timková. „Moje role se jmenuje Filip Červenka. Je to obchoďák, ukecený byznysmen, který trošku pije, manželku bere jako inventář domácnosti a vlastně mu je docela ukradená,“ líčí Ladislav Ondřej, který stále hraje v seriálu Ordinace v růžové zahradě. „Rozebírám tam třeba krizi středního věku, která už u mě začíná taky pomalu přicházet. V poslední době se mi zdá, že jsem se jen otočil a přitom uběhlo deset let,“ směje se herec. 

 

Režisérem české novinky je Josef Hervert. „Je to současná hra a nic lidského, co se v ní odehrává, nám není cizí. Na scéně máme hodně plastu, což je záměr, protože dneska se věci neopravují, ale vyhazují a to samé je i se vztahy. Všechno je na jedno použití,“ říká. „Hra potřebuje čtyři skvělé sólisty, kteří jsou ale zároveň schopni hrát v kvartetu. Kdybych to přirovnal k nástrojům, tak Václav Liška je basa, Lucka Linhartová viola a Monika Timková s Láďou Ondřejem jsou chvílemi první a chvílemi druhé housle, ti si to prohazují,“ vysvětluje režisér.

 

A proč by měli diváci přijít? „To, co se ve hře děje, hodně lidí zná, i když to nahlas nepřiznají. Vyrůstala jsem v Trutnově v paneláku, kde bylo hodně rodin, mezi nimiž vznikala různá přátelství, během kterých se ale vzájemně pomlouvali a různě zamilovávali. Tak to prostě v životě i ve hře je, přijďte se podívat,“ zve diváky Monika Timková.  

Světová premiéra se odehraje v sobotu 18. listopadu 2023 ve Strašnickém divadle. 

Více informací  a vstupenky na www.strasnicke-divadlo.cz.