Další skvělý závod kiteboardisty Vojtěcha Košky

Allianz Regatta – světový pohár olympijských tříd

Druhý letošní závod světového poháru olympijských tříd – Allianz Regatta – se jel od 31. 5. do 5. 6. v Holandsku. Účast nebyla zdaleka taková jako na jaře na Mallorce, i našich reprezentantů závodilo méně.

Nejlépe z našich jel junior Vojtěch Koška (TJ Sailing Pálava), který se v konkurenci dospělých kitařů pohyboval po celý závod kolem desítky a z 10. místa také postupoval do semifinále pro 14 nejlepších. Jeho reprezentační kolega Jindřich Houštěk z YC CERE skončil v závodě na 32. místě ze 48 závodníků.

I když zde nestartovala úplně kompletní světová špička, závod byl velmi náročný. Podmínky byly podobné jako na mistrovství světa juniorů na Sardinii, které jsem jel předtím. Vítr se často točil a měnil sílu i směr. Dva dny foukalo offshore a jinak inshore. Je skvělé, že jsem se dostal do semifinále i mezi dospělými. V něm už se mi tolik nedařilo a skončil jsem celkově dvanáctý. Ale jsem spokojený a těším se na další závody,“ uvedl Vojtěch Koška. „Za týden budu startovat na Traunsee v Rakousku. Bude to závod Českého poháru. Doufáme, že přijede co nejvíc českých kitařů, aby se nová olympijská třída v Česku rozrůstala,“ dodal.

Svůj první společný závod odjely ve třídě 49erFX Zosia Burska (YC CERE) a Sára Tkadlecová (Jachtklub Toušeň) a sbíraly cenné zkušenosti. Pro ty si do Holandska přijely také naše kitařky – Katka Šalamdová a Monika Žižlavská. Ve třídě ILCA 6 startovala Klára Himmelová z YC Nechranice, které se příliš nedařilo.

Na závěr je třeba vyzdvihnout úspěch českého trenéra Jakuba Kozelského. Jeho belgické svěřenkyně Isaura Maenhaut a Anouk Geurts vybojovaly ve třídě 49erFX stříbrné medaile.

Kompletní výsledky, fotografie, videa a více informací zde:

https://allianzregatta.org

 

 

 

Pro více informací, hi-res fotografie videa nebo rozhovory mě neváhejte kontaktovat.

Fotografie jsou volně k použití.

Eva Skořepová

PR manažerka Českého svazu jachtingu

 

e-mail: eva@skorepova.com

mobil: +420 602 124 289

www.sailing.cz

www.facebook.com/sailingcz

www.zacnisjachtingem.cz