DLOUHOLETÁ PATRONKA SBÍRKY AKCE CIHLA SIMONA STAŠOVÁ PRODÁVÁ CIHLY A PODPORUJE SBÍRKU NA PŘÍKOPECH

I letos se v ulici Na Příkopě prodávají pomalované a popsané cihly na podporu důstojného bydlení a života lidí s mentálním postižením. Ve čtvrtek 14. července přijde prodej a zároveň letošní 23. ročník benefiční sbírky AKCE CIHLA podpořit dlouholetá patronka sbírky Simona Stašová, která bude na stánku prodávat od 16.00 hodin.

Letošní ročník sbírky se může pyšnit známou osobností, která na stánku bude prodávat cihly a je tentokrát z řady jejích patronů. Prodej cihel přijde totiž v polovině srpna podpořit herečka a patronka Simona Stašová, kterou bude na stánku možné potkat ve čtvrtek 14. 7. od 16.00 do 17.00 hodin.

S imona Stašová je hrdou patronkou sbírky již od roku 2005. Za tu dobu se nejen pravidelně každý rok účastnila akcí na benefičních stáncích s cihlami, ale také na podporu lidí s mentálním postižením odehrála již mnoho benefičních představení. Simona Stašová několikrát navštívila Chráněná bydlení i sociálně terapeutickou dílnu v obci Slapy a několikrát sociální podnik DOBROTY S PŘÍBĚHEM v Davli, a proto ví, koho podporuje. „Poznala jsem, že tito lidé mají svůj svět, který nás, majoritní populaci, může nesmírně obohatit. Někdy je prostě dobré se pozastavit, zamyslet se a spočinout“ říká Simona. Také si vyzkoušela společné hraní s FaraBandem, což je hudební seskupení vzniklé na základě pravidelných muzikoterapií a složené z klientů Chráněného bydlení Fara, které doprovázejí profesionální hudebníci.

V sobotu 6. srpna se také koná v zahradách Chráněného bydlení Fara nedaleko od Slapské přehrady tradiční benefiční festival CIHLAFEST. Návštěvníci se pobaví nad cirkusovým uměním Cirku La Putyka, který letos představí cirkusovou expedici za čistou radostí. Šílené skoky na obřím teeterboardu, skupinové taneční choreografie, závěsná akrobacie i lety na trampolíně. Tak se dá shrnout inscenace nesoucí název Kaleidoskop. Na návštěvníky čeká ale mnoho dalších vystupujících, kteří rozhodně mají co nabídnout, a také budou moci zhlédnout, kde pomáhají finance ze sbírky. Vstupenky jsou již k dispozici v předprodeji na https://www.akcecihla.cz/predprodej-vstupenek/.

Kromě benefičních cihel si dárci mohou zakoupit novou sadu benefičních předmětů od tašek, kelímků až po trička speciálně vytvořených od Pasta Oner, Michala Škapy, Jana Kalába a Michala Cimaly – předních umělců české graffiti scény. K zakoupení budou na stáncích a od června také na webových stránkách https://www.akcecihla.cz

Již v minulém roce jsme se soustředili na pomoc formou virtuálních online cihel a zdražení základních stavebních materiálů nás žene touto cestou dál. Podpořit sbírku je tedy možné jak fyzickou koupí cihly, tak celoročně zakoupením virtuální e-cihly na https://www.akcecihla.cz/e-cihla/. K příležitosti celostátní online kampaně se připravuje spot, na který se již brzy můžete těšit. I koupí virtuální cihly pomůžete stavět objekty, kde najdou lidé s mentálním znevýhodněním domov, práci nebo místo k odpočinku.

Z výtěžků AKCE CIHLA se staví, rekonstruují a vybavují objekty. Díky benefiční sbírce se mohou každý rok realizovat, rozšiřovat a udržovat projekty chráněných bydlení, terapeutických dílen, sociálních podniků nebo terénních bytů. Letos potřebuje domov klientů nutné opravy, pomozte nám i vy a zapište se do života lidí s postižením!

Portus Praha je nezisková organizace, která vznikla v roce 2001. Od té doby vybudovala dva objekty chráněného bydlení s celoročním provozem pro 19 klientů, Sociálně-terapeutickou dílnu Slapy. V současné době již také provází a pomáhá samostatnějším klientům pomocí terénní služby a v neposlední řadě provozuje sociální podnik DOBROTY S PŘÍBĚHEM, vyhlášený skvěle naloženými sýry a utopenci. Portus Praha je zakladatelem a hlavním koordinátorem celostátní benefiční kampaně AKCE CIHLA, která z původně pražské sbírky expandovala do řady měst v celé republice.

Podpořte benefiční sbírku koupí e-cihly https://www.akcecihla.cz/e-cihla/

Přidejte se k nám na facebook https://www.facebook.com/AkceCihla.cz

Kontakty:

Gabriela Štěpánkováreditel@portus.cz , +420 261 217 671

Dorota Šiškovápropagace@portus.cz, 731 037 512 – komunikace s médii