Dobrý den,

rádi bychom Vás tiskovou zprávou upozornili na aktuální problematiku nelegálního zprostředkování práce.

Řada lidí v nouzi, zejména válečných uprchlíků, přijímá pracovní nabídky bez znalostí vlastních práv i povinností. Toho zneužívají nelegální pracovní agentury a nepoctiví zaměstnavatelé. Není tak výjimkou, že tito lidé nejen že nedostanou za svou práci zaplaceno, ale nejsou také nikde pojištěni. Přitom v České republice podléhá agenturní zaměstnávání přísné zákonné regulaci a odehrává se podle jasných podmínek, které chrání práva zaměstnanců a upravují povinnosti zaměstnavatelů. Bohužel se v České republice ještě nepodařilo úplně vymýtit existenci nelegálních zprostředkovatelů práce a zaměstnavatelů, kteří zneužívají těžkou životní situaci lidí. V rámci Asociace poskytovatelů personálních služeb mimo jiné vytváříme tlak na státní správu, aby takové praktiky potlačovala a postihovala. Budeme rádi, pokud nám pomůžete šířit, jak se nekalým praktikám nepoctivých poskytovatelů a zaměstnavatelů vyhýbat a předcházet jim.  

 

APPS reaguje zároveň na publikovanou zprávu na portálu iDnes.cz k tomuto tématu tiskovou zprávou:  „Asociace poskytovatelů personálních služeb se důrazně distancuje od praktik zneužívání  ukrajinských uprchlíků na trhu práce v ČR.

 

Jsme připraveni ve spolupráci s Vámi se této problematice i nadále věnovat.  Pokud vznikne z Vaší strany potřeba dalších informací, tak Vám je dodáme.

Také Vám ráda zprostředkuji setkání s Jaroslavou Rezlerovou – prezidentkou Asociace poskytovatelů personálních služeb a generální ředitelkou ManpowerGroup, která Vám osobně odpoví na Vaše dotazy.

 

Přeji Vám krásný den a těšíme se na spolupráci,

Dana Samková

Tel.:+420 777 648 997, dana@seteva.cz,www.facebook.com/SetevaPR,https://www.linkedin.com/company/agentura-seteva/