Fotr na tripu, díl 10:

Místo, kde se hledá láska, setkání se Zetorem na ústřicové farmě, symboly Irska. Vydejte se po tajemných, deštěm omývaných destinacích s Pepou Vrtalem

Pepa Vrtal se se svým týmem vydal na výlet po Normanských ostrovech, Irsku, Skotsku, Walesu a také staré Anglii. Jel s dcerami Leontýnkou a Josefínkou a nově také posádku rozšířil pes Lumi. Sledujte od konce srpna dobrodružné cestování celé výpravy. Dívejte se 1. listopadu ve 21.25 na COOLu.

Zelená barva, trojlístek a svatý Patrik. Bez těchto symbolů by nefungovala země zvaná Irsko. Tvrdí děti. Fotr na tripu by ještě doplnil, že bez černého piva by to také nebylo ono. Navíc je důležité si pamatovat, proč se Irsko nazývá smaragdovým ostrovem a že mají Irové muziku a hudební sluch v genech.


Kam se vydáme tentokrát? Na místa, kde nežijí hadi. Protože ty v Irsku fakt nenajdete. Altlantská cesta je tou štrekou, kterou je ideální projet. Proč? Protože na ní najdete velké množství zajímavostí a uvědomíte si proměnlivost pobřeží. A zase budeme pokračovat ve stopách Brumbála a Harryho Pottera. Obdivovat posádka bude Cliffs of Moher, nejen z lodi, ale i pěšky.

Vyhlídkové věže vznikaly od osmnáctého století a Irové je chrání dodnes.Ovšem zábradlí už tolik ne. Takže probereme i statistiku sebevražd.

Pláže lákají ke koupání. Ovšem plavání v oceánu má svoje pravidla. Příliv a odliv je zde opravdu monumentální. Kdo do vody vleze a komu se bude způsob léta zdát poněkud nešťastný?

Mimo jiné vyrazí parta na cestách na Match Making. Ne hledat lásku, ale zdokumentovat, jak se hledá v Irsku láska. Jaká je tradice tohoto eventu a proč se v jednom městě hledají farmáři navzájem? Protože jinak celý rok pracují a nemají čas se seznamovat. Krásný příběh… A veselý.

Jaká další zákoutí a zážitky čekají naši výpravu? Dívejte se už ve středu!

Stará dobrá Anglie, Normanské ostrovy, Irsko, Skotsko, Wales. Místa plná mytických postav, keltských pověr a přísloví i malých kamenných domečků, které své obyvatele chrání proti nepřízni počasí. To vše v podání neotřelého a protřelého cestovatele Pepy Vrtala a jeho dcer Leontýnky a Josefínky (plus nového člena posádky, psa Lumi) ve zbrusu nové sérii Fotra na tripu!

Za televizi Prima

Klára Kotábová | externí konzultant odd. Marketingu a PR pro televizi Prima