Fotr na tripu, díl 11:

Jak se žije bez elektřiny, kolik sudů se vejde do pyramid v pivovaru Guiness a kde najdete lavičku Václava Havla? Vydejte se po tajemných, deštěm omývaných destinacích s Pepou Vrtalem

Pepa Vrtal se se svým týmem vydal na výlet po Normanských ostrovech, Irsku, Skotsku, Walesu a také staré Anglii. Jel s dcerami Leontýnkou a Josefínkou a nově také posádku rozšířil pes Lumi. Sledujte od konce srpna dobrodružné cestování celé výpravy. Dívejte se 8. listopadu ve 21.25 na COOLu.

Také tentokrát se budeme potulovat po Irsku. Místu, které dalo světu černé pivo, věří v kouzelnou moc zeleného trojlístku a vůbec se v této zemi hodně dá na báje a pověsti… Kam se vydáme tentokrát na smaragdovém ostrově?

Fotr si se svými dětmi pronajal srub bez elektřiny, ze kterého posádka páchne trochu zatuchlinou a má ve vousech drobky… Ale mají celkový pevný bod, odkud vyrážejí za zážitky.

Děti budou mít nařízenou procházku v parku. Pepa se vydá do Guiness store house. Sedm pater interaktivní výstavy, která dokumentuje historii i výrobu piva a také vypráví, co je výrobním tajemstvím piva a jeho nezaměnitelné chuti. Přináší i story o tom, jak vznikla Guinessova kniha rekordů. A je příkladem toho, jak z obyčejné hospodské hádky může vzniknout něco skvělého a jedinečného.

Pepa má radar na Čechy. Opět potká další. A kde jinde než u piva.

Proč se vydat do parku sv. Patrika? Protože tam najdete lavičku Václava Havla. To jen kdyby vás přepadl stesk po domově.

Kdo byl svatý Patrik? A proč to měl v Irsku tak rád? Třeba proto, že cesty mezi vřesovišti, rašelinami a kopci jsou prostě úchvatné.

Dál se pojede do Downings. Na místa, které běžní turisté opomíjejí. Proč v Irsku nejsou dětská hřiště? Protože tu mají pláže. A tam se toho dá dělat. Oblast Donegalu je dokonalá a dozajista vznikla v okamžiku, kdy měla příroda kreativní chvilku.

Jaká další zákoutí a zážitky čekají naši výpravu? Dívejte se už ve středu!

Stará dobrá Anglie, Normanské ostrovy, Irsko, Skotsko, Wales. Místa plná mytických postav, keltských pověr a přísloví i malých kamenných domečků, které své obyvatele chrání proti nepřízni počasí. To vše v podání neotřelého a protřelého cestovatele Pepy Vrtala a jeho dcer Leontýnky a Josefínky (plus nového člena posádky, psa Lumi) ve zbrusu nové sérii Fotra na tripu!

Za televizi Prima

Klára Kotábová | externí konzultant odd. Marketingu a PR pro televizi Prima