Fotr na tripu, díl 4:

Cesta krajinou Ridleyho Scotta, nejsevernější bod pevninské Anglie i vodorovný déšť. Vydejte se po tajemných, deštěm omývaných destinacích s Pepou Vrtalem

Pepa Vrtal se se svým týmem vydal na výlet po Normanských ostrovech, Irsku, Skotsku, Walesu a také staré Anglii. Jel s dcerami Leontýnkou a Josefínkou a nově také posádku rozšířil pes Lumi. Sledujte od konce srpna dobrodružné cestování celé výpravy. Dívejte se 20. září, ve 21.25 na COOLu.

Kam jezdí na ostrově Skye nejčastěji turisté fotit selfíčka? Tak přesně tam se vydá fotr na tripu. Ale chodit. Parkovat se bude v dešti, kempovat také. Celou posádku čeká deštivá, bouřlivá noc. Zuby se dnes čistit nebudou, protože i přeběhnutí do koupelny by mohlo být základem pro pořádnou chřipku.
V dešti bude třeba zrušit celý program. Takže se posádka vydá na jídlo do města. Do restaurace, kde jedl král Karel III. Fish and chips. Jíst se bude na ulici. Protože s Lumíkem do restaurace jít nejde.

Neuvěřitelné se stalo skutkem. Přestalo pršet. Cestou fotr s posádkou míjí cyklisty, kteří objevují Skotsko na kolech. A dojde na debatu, kdo by takovou výpravu zvládl.

A jde se na pláž. Korálovou. Nenajdete tam ale korály jako takové, ale zkamenělé mořské řasy. Procházka začne za sluníčka, skončí za deště. A prší vodorovně. Takže deštníky jsou ve Skotsku opravdu k ničemu. Ty si s sebou neberte.

Posádka odjíždí za slunce a šestadvaceti stupňů. To si počasí asi dělá legraci…

Ale jede se dál. Na konec světa. Tedy na nejsevernější bod pevninské Anglie. Turisticky a lidsky k rozcestníku, kde končí svět. A proč se jmenuje podle námořníka, který zde provozoval dopravu mezi Orknejemi a pevninskou Anglií?

Také tento kousek výpravy bude plný dobrodružství. Tak se dívejte. Protože společně s týmem Pepy navštívíte místa, která nejsou častým turistickým cílem.

Nebojte se dálek, nechte se inspirovat.

Dívejte se.

Stará dobrá Anglie, Normanské ostrovy, Irsko, Skotsko, Wales. Místa plná mytických postav, keltských pověr a přísloví, malých kamenných domečků, které své obyvatele chrání proti nepřízni počasí. To vše v podání neotřelého a protřelého cestovatele Pepy Vrtala a jeho dcer Leontýnky a Josefínky (plus nového člena posádky, psa Lumi) ve zbrusu nové sérii Fotra na tripu!

Za televizi Prima

Klára Kotábová | externí konzultant odd. Marketingu a PR pro televizi Prima