Globus letos podpoří zdraví ve společnosti částkou 2 250 000 korun

Každý z patnácti hypermarketů Globus podporuje šestým rokem finančními dary veřejně prospěšné organizace, nemocnice či školy ve svém blízkém okolí prostřednictvím programu Globus Lepší svět. Od letoška se program soustředí na podporu péče a zdraví ve společnosti a rozdělí letos celkem 2 250 000 korun po celé České republice.

Vnímáme, že organizace v okolí našich hypermarketů potřebují podpořit své dobré záměry, jež mají prospět zdraví obyvatelům v našem regionu. Jsme jeho součástí, a proto jsme připraveni vždy dobré záměry podpořit,“ řekla Aneta Turnovská, tisková mluvčí hypermarketů Globus. Program Globus Lepší svět založily hypermarkety Globus před šesti lety se záměrem pravidelné podpory projektů organizací, které pomáhají zlepšit život lidí nemocných, handicapovaných, seniorů a jinak znevýhodněných. Od letoška si dává program za cíl podporu péče a zdraví ve společnosti.

Jaké konkrétní projekty hypermarkety v programu Globus Lepší svět letos podpořily:

 • Globus Čakovice – Sociální dům Fatima v Třeboradicích (150 tisíc korun na zvelebení zahradního posezení pro klienty)

 • Globus Opava – Slezská nemocnice v Opavě (150 tisíc korun na projekt nové čekárny na kožním oddělení)

 • Globus Olomouc – JITRO Olomouc, o.p.s. (100 tisíc korun na nákup rehabilitačních pomůcek stacionáře), JAN – Jdeme Autistům Naproti, z. s. (50 tisíc korun na organizaci táborů pro děti s autismem)

 • Globus Pardubice – Nemocnice Pardubického kraje (150 tisíc korun na vybavení čekárny a přístroje na oddělení dárcovství krve)

 • Globus Černý Most – HEWER, z. s. (100 tisíc korun na osobní asistenci při péči o imobilní klienty), Terapeutické centrum Modré dveře, z. ú. (50 tisíc korun na podporu krizové pomoci klientům v psychicky náročných situacích)

 • Globus Liberec – Krajská nemocnice Liberec (150 tisíc na podporu dětské zdravotní péče)

 • Globus Brno – Fakultní nemocnice sv. Anny v Brně (150 tisíc na vybavení čekárny Transfuzního oddělení, popř. o vybavení oddělení paliativní péče polohovacím lůžkem)

 • Globus Ostrava – Krevní centrum Fakultní nemocnice Ostrava (150 tisíc na nová odběrová lůžka)

 • Praha Zličín – Centrum pro dětský sluch Tamtam, o.p.s. (150 tisíc na tvorbu didaktických pomůcek a aplikace pro sluchově postižené děti)

 • Globus Chomutov – Základní škola speciální a mateřská v Chomutově (150 tisíc korun na stropní zvedací asistenční systém)

 • Globus Ústí nad Labem – Trmice – Dětské centrum komplexní péče DEMOSTHENES (150 tisíc korun na rekonstrukci interiérů)

 • Globus Havířov – ADAM – autistické děti a my (150 tisíc korun na podporu terapeutických aktivit pro děti a mladistvé s autismem)

 • Globus Plzeň – Základní škola a Mateřská škola pro zrakově postižené a vady řeči (150 tisíc korun na nákup tiskárny na Braillovo písmo)

 • Globus Karlovy Vary – Nemocnice Sokolov (150 tisíc korun na vybavení pro dětské oddělení)

 • Globus České Budějovice – Nemocnice České Budějovice (150 tisíc korun na vybavení nemocnice)

Všechny letos podpořené projekty po celé ČR lze najít na globus.cz.

Pro více informací kontaktujte, prosím:

Aneta Turnovská, Globus Lucie Kovandová

Tel.: 739 348 194 Tel.: 604 855 754
e-mail:
a.turnovska@globus.cz e-mail: lucie@luciepr.cz

O společnosti / Poznámka pro editory:

Činnost rodinné společnosti Globus zahájil roku 1828 Franz Bruch otevřením obchodu s potravinami v sárském St. Wendelu. V současné době stojí v čele společnosti představitel již šesté generace rodiny Bruchů – Matthias Bruch.

Na český trh vstoupil holding Globus v roce 1991 založením společnosti Globus Praha s.r.o. První český hypermarket byl otevřen 4. listopadu 1996 v Brně – Ivanovicích. V současné době se na území České republiky nachází 15 hypermarketů. Hypermarkety disponují kompletní vlastní výrobou v řeznictví, úplnou pekárenskou produkcí včetně cukrářství a vlastními restauracemi a kavárnami. Vlastní výroby Globus vyrábějí více než 700 potravin, které jsou označeny Poctivá výroba Globus. Globus ČR je držitelem několika ocenění Obchodník roku v kategorii „Prodejce potravin“, „Česká potravina“ nebo „Zlatý klas“. Více informací na www.globus.cz a https://www.facebook.com/GlobusCesko