Halloween v botanické zahradě v Troji – dýně, strašidelné masky, opékání špekáčků i lampionový průvod

I během podzimních prázdnin pokračuje výstava Dýní a dýňových aranžmá

Botanická zahrada hl. m. Prahy připravuje na neděli 30. října bohaté halloweenské odpoledne. Touto akcí vyvrcholí výstava Dýní a dýňových aranžmá, která je v tomto roce inspirována kulturou Keltů. I samotný Halloween vychází z keltského svátku Samhain. Ani letos nebude chybět strašidelná výzdoba, dekorování a dlabání dýní a opékání špekáčků. Odpoledne zpestří hudební vystoupení a ukázky keltských řemesel. Děti si mohou nechat strašidelně pomalovat obličej, budou je čekat záludné úkoly a soutěže. Třeba ta o nejděsuplnější masku. Program začíná ve 13 hodin a v 18 hodin jej završí tradiční průvod areálem zahrady se světélky a halloweenskými lampiony.

Otevírací doba:

Venkovní expozice:

denně včetně svátků
9.00–19.00 (březen–říjen)

9.00–16.00 (listopad–únor)

Skleník Fata Morgana:

út–ne
9.00–19.00 (březen–říjen)

9.00–16.00 (listopad–únor)

Vinotéka sv. Kláry:

po–ne

10.00–19.30 (březen–říjen)

10.00–16.30 (listopad–únor)

Naše výstava dýní tradičně vyvrcholí halloweenskými oslavami, a to už v neděli 30. října. Návštěvníky bych rád pozval na bohatý program nejen pro děti, ale i pro dospělé. V 18 hodin se společně vydáme na halloweenskou procházku areálem zahrady s lampiony. Výstavy dýní u nás mají každoročně velký úspěch. Bylo tomu tak i letos. Od začátku akce prošlo turnikety botanické zahrady více než dvacet tisíc příchozích a vysokou návštěvnost očekáváme i v následujících volných dnech,říká Bohumil Černý, ředitel Botanické zahrady hl. m. Prahy.

Halloween plný zábavy pro děti i dospělé

Výstavu dýní uzavřou v neděli 30. října oslavy Halloweenu. Návštěvníky čeká od 13 hodin zábavné odpoledne. Součástí programu bude tradiční dlabání a dekorování dýní, výroba lampionů, děti se mohou těšit na malování na obličej, keltská řemesla nebo lukostřelbu. Pro děti jsou rovněž připraveny zábavné soutěže, mimo jiné soutěž o nejstrašidelnější masku. Odpoledne zpestří hudební vystoupení, připraveno bude i dýňové občerstvení, domácí guláš a špekáčky, které bude možné opékat na ohni. Celé odpoledne uzavře lampionový průvod podvečerní botanickou zahradou. S rozsvícenými lampiony a dýněmi se bude vyrážet v 18 hodin. Program se odehraje v Horní zahradě, v blízkosti expozice Svět sukulentů.

V listopadu startují oblíbené večerní procházky ve skleníku Fata Morgana