Hořký svět vynese otce i syna do oblak

Štěpán v podání Matouše Rumla chce svému synu Honzíkovi ukázat svět a pivovar, ve kterém bude pracovat a který mu má změnit život. Neváhá tak se synem vylézt na komín a ukázat mu, co je všude krásy kolem.

Pro herce Matouše Rumla a jeho skutečného syna Nathanaela, který hraje v seriálu Hořký svět jeho syna Honzíka, bylo toto natáčení celkem výjimečné. Jako táta před ním měl respekt, jako herec to bral jako fajn výzvu. Štěpán Berka totiž vezme svého syna Honzíka na vrchol komína pivovaru, který právě zdědil. „Natáčelo se to tak, že jsme měli plošinu, na které jsme s Nathanaelem byli, ale nelezli jsme až na vrchol samotného komínu. Tam nás zastoupili kaskadéři. My jen točili pár záběrů, jak na ten komín šplháme,“ prozrazuje filmové triky herec. „Zažili jsem ale takový fór, kdy jsme měli tu špičku komínu postavenou na poli – a tam se točil náš rozhovor. Dost těžko by se tam s kamerou dostávalo a museli bychom být jištění. V rámci bezpečnosti bylo toto lepší,“ přiznává Ruml a je rád, že to filmaři nakonec vymysleli takto. „Bylo lepší cítit se bezpečně a hrát, než kdybychom byli ve výšce a řešili strach. Tohle byla lepší varianta.“

Oba dva se tak mohli soustředit na texty, aniž by pod sebou měli bezednou hloubku. Nejsou ale jediní, kdo se vypraví do nebeské výše, v dalším díle tam scénář pošle i Bolka Polívku alias sládka Bolka Víznera. Ale i za něj do výšin šplhal kaskadér. Jistota totiž musí být, a tím se filmaři řídí.

Za FTV Prima

Josef Ducký | externí dodavatel PR