Istria Granfondo – nejslavnější istrijský cyklistický závod, větší a populárnější než kdykoli předtím!

Istria Granfondo, nejslavnější cyklistický maraton na Istrii, se bude konat 14. a 15. dubna 2023 jako součást světové série UCI Gran Fondo. Zájemci, kteří se chtějí na závod přihlásit, tak mohou učinit na adrese www.coloursofistria.com/en/events/istria-granfondo

Pořadatel je velmi hrdý na to, že poprvé v historii Chorvatska bude takový závod součástí největší amatérské cyklistické akce na světě, kterou uznává UCI. Seriál bude zahrnovat celkem 28 závodů na pěti kontinentech. Velkým finále bude mistrovství světa UCI Gran Fondo 2023, které se uskuteční od 4. do 7. srpna v Glasgow.

Výsledky hlavního závodu Istrie Granfondo, deváté etapy seriálu UCI Gran Fondo, se budou započítávat do celkového pořadí závodníků usilujících o místo mezi elitními cyklisty na mistrovství světa ve Skotsku. Nejlepší závodníci Istrie Granfondo ve svých věkových kategoriích tak budou mít možnost bojovat o titul mistra světa a získat duhový dres, symbol cyklistiky a Mezinárodní cyklistické unie (UCI).

Po tříleté přestávce způsobené pandemií Covid 19 se očekává, že závod přiláká ještě větší počet účastníků než tomu bylo v předchozích letech.

Pořadatel, Turistické sdružení severozápadní Istrie, doufá, že většina účastníků přijede nejen z regionu, ale stejně jako v předchozích ročnících závodu také z Německa, Itálie, Slovinska, Rakouska a Maďarska.

Tak jako další významné akce pořádané pod hlavičkou Sdružení cestovního ruchu Severozápadní Istrie, jakými jsou tenisový turnaj Plava Laguna Croatia Open Umag nebo populární hudební festival Sea Star, přispívá Istria Granfondo významnou měrou k turistické atraktivitě regionu.

„Předchozí ročníky Istrie Granfondo prokázaly, jak atraktivní je severozápadní Istrie pro rekreační i profesionální cyklisty. Ukázalo se, že naše investice do této akce a do cykloturistiky obecně byly úspěšné a jsou velkým přínosem pro turistickou nabídku našich destinací. Proto se těšíme na ještě větší a lepší Istria Granfondo v letošním roce,“ řekl Milovan Popović, šéf turistického sdružení Umag.

Součástí devátého ročníku závodu bude nová časovka, která je naplánována na 14. dubna. Start a cíl bude v letovisku Stella Maris v Umagu, nedaleko stadionu ATP Gorana Ivaniševiće. Díky klasickým a krátkým délkám tratí si každý účastník najde to pravé pro sebe a pro každý stupeň fyzické zdatnosti.

O významu Granfonda pro místní cyklisty a propagaci cykloturistiky svědčí i to, že se závodu v roce 2019 zúčastnila bývalá cyklistická hvězda Tadej Pogačar, který se zapsal do historie cyklistiky vítězstvím na Tour de France v letech 2020 a 2021.

Informace o závodě najdete na webových stránkách turistického sdružení Severozápadní Istrie https://coloursofistria.com/en

O Chorvatsku

Chorvatsko se nachází na krásném pobřeží Jaderského moře v srdci Evropy a po celý rok nabízí návštěvníkům neuvěřitelnou rozmanitost. Úchvatné národní parky, tisíce kilometrů pobřeží, nespočet ostrovů a pláží, bohaté kulturní a přírodní dědictví a vřelí hostitelé dělají z Chorvatska již po desetiletí oblíbenou turistickou destinaci. K tomu si připočtěte rozmanitou kuchyni, vzrušující zážitky a rozsáhlou nabídku sportovních a wellness aktivit pro aktivní návštěvníky. To vše můžete zažít v Chorvatsku. Objevování historického starého města Dubrovníku, zapsaného na seznamu světového dědictví UNESCO, nebo poznávání ostrovů ve splitském souostroví, hledání lanýžů na Istrii, paragliding nad Plitvickými jezery, procházky po skrytých uličkách a zákoutích Záhřebu, pozorování ptáků v přírodním parku Kopački rit, nocování na pláži Zrče v Novalji nebo celodenní pobyt s rodinou na pláži Zlatni rat – v Chorvatsku si rozhodně každý najde něco pro sebe.

Více informací najdete na https://croatia.hr/cs-cz

(v případě použití fotografií uveďte prosím zdroj @CNTB a jméno autora, které je uvedeno v názvu souboru)

KONTAKTY PRO MÉDIA:

Luděk Hladiš, e-mail: LHladis@aviareps.com