Jana Kolesárová okusila policejní prověrku

Coby Táňa Hošková je slovenská herečka půvabnou ozdobou krimi seriálu Polda. Pokud by ale neprošla drsným policejním výcvikem, mohlo by se stát, že také skončí. A tak na herečku Janu Kolesárovou čekalo natáčení vskutku dobrodružné a chlapácké. Do ruky dostala zbraň, osedlala motorku a mrtvolám hleděla zpříma do očí.

Na policejním oddělení vražd dojde i na Táňu. Ta musí projít prověrkami, jinak by se s funkcí vedoucí oddělení mohla také rozloučit. Musí tak zvládnout fyzické testy, střelbu a také umět zkrotit motorku. Pro herečku to bylo jedno z netradičnějších natáčení. „S motorkou jsem už měla nějaké zkušenosti z jiného natáčení, takže těžší pro mě určitě byla zbraň. Střílení mě dost znervózňovalo,“ přiznala po natáčení Kolesárová. „K mým adrenalinovým vášním nepatří ani náhodou. Obzvlášť když přímo před vámi v té chvíli sedí dva kameramani. Takže pocit z toho natáčení nebyl úplně příjemný,“ prozrazuje Kolesárová, jak se natáčely scény na střelnici. „Do samotného terče, který Táňa zasáhne, střílel skutečnými náboji jen legitimovaný profesionál.“ Sama herečka by se do takových akcí rozhodně nepustila, i když vedle ní stál kolega David Matásek coby polda Michal Bříza. „David mi ve střílení radil asi tak, jako radí herec herečce,“ směje se seriálová Táňa.

Hodně humoru si při natáčení školení užila i od kolegy patologa Mráze v podání Jiřího Vyorálka. „Jirkovi humor nechybí, takže ta přednáška byla spíš slovní montáž všeho možného. Snažili jsme se vypadat velmi seriózně, i když to nedávalo smysl,“ usmívá se Kolesárová, která už v kůži policejní psycholožky žije přes pět let. „Táňa prošla různým vývojem, od změny funkce z psycholožky na šéfku policie. Taky její vztah s Michalem se různě proměňuje. „Každopádně od první řady, kde byly ty vztahy hodně oficiální, se to posunulo do víc přátelské a osobní roviny. Myslím, že i tohle je tím, co lidi na seriálu baví,“ přemýšlí o seriálu Polda herečka, která je momentálně zpět v Los Angeles, kde žije.

Za FTV Prima

Josef Ducký | externí dodavatel PR
M +420 776 648 240 | E josef.ducky@iprima.cz