Janík Motorsport nebude v roce 2023 chybět ani v automobilových závodech do vrchu

I rok 2023 se pro tým Janík Motorsport ponese v duchu velice bohatého závodního programu. Vedle okruhových seriálů bude týmová flotila k vidění i na kopcích, kde se začaly psát vůbec první kapitoly do kroniky tohoto šternberského závodního týmu.

Vrchařské podniky jsou pro Janík Motorsport srdeční záležitostí, o čemž svědčí nejen dlouhá týmová historie v kopcích, ale také počet vozů, které každoročně do těchto závodů nasazuje. Rok 2023 nebude výjimkou. Janík Motorsport absolvuje seriál mistrovství České republiky hned s pěti auty a s povětšinou dobře známými jezdeckými jmény.

Dva francouzské prototypy Norma M20 FC budou klikatými tratěmi mistrovství republiky vodit Václav Janík a David Dědek. S formulovým speciálem Lola B02/50 pak na co nejrychlejší časy zaútočí Jiří Svoboda. Kategorii TCR stejně jako v roce 2022 zastoupí Jaromír Malý, jen přesedne z loňského Hyundai i30N TCR do novějšího modelu Hyundai Elantra N TCR. A v neposlední řadě se do týmu vrací také Karel Hubáček, který ve stájových barvách absolvoval naposledy domácí závod ECCE Homo 2019. Pro toho je v zázemí připraven atraktivní vůz KTM X-BOW GTX.

Vedle závodů mistrovství ČR plánuje tým nasadit svá auta i do mezinárodního mistrovství FIA Cupu, a to v rámci reprezentace České republiky. Kopcová sezóna tak nezadržitelně klepe na dveře a odstartuje hned první dubnový víkend, tradičně na Masarykově okruhu v Brně.