Jubilejní výstava unikátní techniky fotoinformel zaujala i děti

Jubilejní výstava nazvaná „Eva Hubatová – fotoinformel“ se konala u příležitosti desátého výročí přiznání ochranné známky pro autorskou techniku „fotoinformel“ a sklidila velký úspěch. Již samotná vernisáž přilákala nebývalý počet návštěvníků a mnozí si ji přišli opakovaně prohlédnout.

Zájem o zhlédnutí ukázek z unikátní tvorby plzeňské výtvarnice, ilustrátorky, fotografky a publicistky Evy Hubatové projevili nejen dospělí, ale i děti. Výstava byla instalovaná v zasedací síni čtvrtého plzeňského městského obvodu – Doubravka, do kterého spadá také ZŠ Plzeň – Újezd. Pedagogický sbor zajišťuje dětem bohatý program včetně různých projektů. Jedním z nich je projekt nazvaný „Kam chodí máma s tátou do práce“, který umožňuje školákům poznat zajímavé profese jejich rodičů či prarodičů.

V návaznosti na besedu, kterou ve škole pro žáky druhých tříd uspořádala osmašedesátiletá všestranná umělkyně v rámci „Mezinárodního dne seniorů“ (1. 10. 2023), u příležitosti letošního „Mezinárodního dne dětí“ (1. 6. 2024) proběhla návštěva komentované prohlídky autorčiny výstavy. Zatímco žáci umělkyni překvapili svou kreativitou, nápaditostí a obrazotvorností, Eva Hubatová ocenila iniciativu učitelek podporujících v dětech zájem o výtvarné umění.

Eva Nestávalová