Kavárna Obecni dům uvádí do provozu robotické číšníky

Pátek 23. září 2022, Praha: Pár robotických číšníků Lucki OrionStar se nově zapojí do gastro týmu Kavárny Obecního domu. Provozovatel kavárny společnost Vyšehrad 2000 group si od nových kolegů slibuje nejen zefektivnění a zrychlení servisu, ale i přilákání nových zákazníků.

Od našich nových robotických členů gastro týmu si slibujeme hlavně rychlé zapojení se do provozu kavárny, dochvilnost a pečlivost,” říká s nadsázkou Martin Pánek, obchodní ředitel a člen představenstva společnosti Vyšehrad 2000, která Kavárnu Obecní dům provozuje.

Oba roboti se poměrně rychle stali atrakcí u našich hostů, kteří si je natáčí a fotí se s nimi. Z toho máme samozřejmě radost. Zároveň se mi líbí myšlenka dvou zdánlivě nespojitelných protikladů – moderních technologií a historie, která se line nejen prostorem kavárny, ale celou budovou Obecního domu,“ dodává Pánek. Zároveň míní, že technologie 21. století v dnešní době usnadňují práci již v mnoha oborech a gastro i potravinářský průmysl nejsou výjimkou.

Robot Lucki od OrionStar pomáhá s rozvozem připraveného jídla, pití, ale i svozem špinavého nádobí. Obsluha robota je velmi jednoduchá, ve většině případů stačí stisknout tlačítko a robot se vydá na cestu po restauraci. Nemá problém s nečekanými překážkami, a to díky využití lid aru a dalších kamer pro orientaci v prostoru. Pokud se před robota někdo postaví, Lucki ho zdvořile upozorní a po uvolnění cesty pokračuje dál. Na jedno nabití vydrží robot v provozu až osm hodin.

Vyšehrad 200 Group

Vyšehrad 2000 Group působí na českém trhu již od roku 2004. Zajišťuje provoz restaurací Kavárna Obecní dům, Restaurace Obecní dům, Malostranská beseda (restaurace, kavárna, pivnice). Provozuje multifunkční Areál Botanika (restaurace, hotel, golfové hřiště). V oblasti cateringu se řadí mezi nejaktivnější firmy na české trhu. Tradičně například zajišťuje gastronomické služby pro oficiální státní návštěvy a významné tuzemské a zahraniční společnosti. Jejím cílem je poskytovat služby s nejvyšší kvalitou kuchyně i obsluhy.

Obecní dům a Kavárna Obecního domu

Obecní dům je jednou z nejvýznamnějších památek české secese. Tato majestátní budova byla slavnostně otevřena 22. listopadu 1912. Ačkoli historie tohoto domu není příliš dlouhá, je s ní spojena řada významných státotvorných událostí roku 1918. Obecní dům je secesní perlou v centru Prahy, v jejímž vzhledu je patrný rukopis mnoha vynikajících českých umělců počátku minulého století. Kavárna Obecní dům je v rámci budovy situována směrem k Prašné bráně a je vybavena původními obklady, dělícími stěnami i boxy z mahagonu a lavicemi potaženými kůží. Na čelní stěně Kavárny je světelná fontána s reliéfem Nymfy z carrarského mramoru od sochaře Pekárka. Svítidla vyrobená Františkem Křižíkem, poškozená pozdějšími úpravami, byla restaurována a rekonstruována podle dobové dokumentace. Původní je i část stolového zařízení, dnes doplněného kopiemi. Židle a křesla jsou volnou, ne zcela věrnou replikou původních, zachovaných v několika ojedinělých exemplářích. Zařízení hlavního balkónu je současné, avšak stylové, nově byl doplněn i bar na galerii.

Bettaroe Robotics

Bettaroe Robotics nabízí rozsáhlé zkušenosti s řešením požadavků v oblasti gastronomie i úklidu s využitím robotizace. Poskytuje komplexní poradenství a navrhuje optimální řešení. Roboty nabízí firmám jak k prodeji, tak ke krátkodobému i dlouhodobému pronájmu. Samozřejmostí je dodání výpočtu návratnosti investice.

Markéta Ježková

marketing and PR manager

Vyšehrad 2000, a.s.

Obecní dům

náměstí Republiky 1090/5,

110 00, Praha 1

+420 776 039 769

marketa.jezkova@vysehrad2000.cz

www.vysehrad2000.cz