KOUZELNÁ VÝPRAVA DO TAJEMNÉ ČTVRTI V PÁTÉM DÍLU
BESTSELLEROVÉ SÉRIE ZNÁMÉ AUTORKY

V nakladatelství Albatros vyšla Lucii Hlavinkové další kniha ze série „Sesterstvo“, tentokrát pod názvem Sesterstvo a síla moci (299 Kč).

Kouzelná kočka Fabiola tentokrát zavede Sesterstvo do tajemné čtvrti Zahrádky. Bývalá zahradnická osada je plná života a slouží jako útočiště mnoha druhům zvířat – i Fabiola sem ráda zajde na návštěvu. Bára, Míša a Ela kouzlu tohoto podivuhodného místa úplně propadnou. Nový starosta ale chce Zahrádky srovnat se zemí. Podaří se Sesterstvu změnit jeho plány? Pokud zapojí všechen svůj důvtip a odvahu, určitě něco vymyslí!


Lucie Hlavinková
Narodila se a celý život žije v Brně. Věnuje se výuce, překladům a psaní. Svůj první příběh napsala v šesti letech, dobrodružství pejska Bobíka vycházela po celé prázdniny v několika pokračováních (a autorka má notně zažloutlé a potrhané sešity dodnes schované). V té době v ní uzrálo přesvědčení, že se stane spisovatelkou, „až bude velká“. Studovala historii a religionistiku na FF MU. Dlouhá léta psala „do šuplíku“, až v roce 2016 zvítězila v literární soutěži nakladatelství Albatros s knihou pro děti s názvem Projekt pes (ten můj), která se dočkala několika pokračování. Komise pro dětskou knihu SČKN a Česká sekce IBBY ocenila knihu Projekt pes zařazením do katalogu Nejlepší knihy dětem pro rok 2017. U knížek pro děti zůstala a navázala neméně úspěšnou sérií Sesterstvo. Kniha Sesterstvo a nejoblíbenější barva na světě získala Literární cenu Albatrosu v kategorii Text pro starší děti za rok 2020. První kniha pro dospělé s názvem Sestry Foxovy, životopisný historický román o zakladatelkách spiritismu, autorce vyšla v roce 2017. O dva roky později vydala v nakladatelství Motto historický román s detektivní zápletkou Apatykář a román o osudech slavného salonu v 50. letech Kdo šije u Podolské?

______________________________________________________________________________

Produkce skupiny Albatros Media a.s. pokrývá více než 17 % nakladatelského trhu v České republice; každoročně uvede na trh cca 2 500 nových knih. Vedle osmnácti samostatných nakladatelství (Albatros, CooBoo, Motto, Domino, XYZ, CPress, ComputerPress, BizBooks, Edika, Management Press, Mladá fronta, B4U Publishing, Fragment, Egmont, Kniha Zlín, Vyšehrad, Panteon a Valer) vlastní také vydavatelství audioknih Voxi, prodejce elektronických knih Palmknihy.cz a vydává knihy v rámci partnerského projektu Edice České televize.
Dotazy, recenzní výtisky:
Jana Fikotová, PR manažerka, tel.: +420 722 987 624, e-mail: jana.fikotova@albatrosmedia.cz