KURZ PŘEŽITÍ AMARA IBRAHIMA

POKŘTILY MARTINA KOCIÁNOVÁ A JANA PONCAROVÁ

Ještě před pár lety by si nikdo nepomyslel, že by se mu rady a zkušenosti Amara Ibrahima mohly hodit. COVID, energetická krize a válka na Ukrajině byly pro nás také nepředstavitelné. Připravit se jak na nepředvídatelné situace v běžném životě, tak na velké krize se proto bezesporu hodí. K tomu všemu vám pomůže netradiční kniha Kurz přežití (399 Kč) od Amara Ibrahima, specialisty na zvládnutí extrémních situací a instruktora kurzů přežití v přírodě i ve městě, která právě vyšla v nakladatelství BizBooks.

Kniha, jejímž spoluautorem je Míra Mašek, vznikla na základě kurzů, které Amar Ibrahim organizuje: „K napsání knihy mě s mým kolegou inspirovalo, že si lidé dělali na kurzech poznámky a že by bylo dobré rady pro různé situace sepsat, aby je měli k dispozici,“ říká autor knihy a pokračuje: V knize jsou popsané situace pro Evropu. Týkají se urban survivalu nebo přežití v přírodě, a to i s dětmi. Všechny věci, o nichž jsme jen říkali, že se mohou stát, jako jsou energetický a ekonomický kolaps, pandemie, přírodní katastrofy nebo válka, jsou už tady.“

Jednou z kmoter knihy byla moderátorka a pěvkyně Martina Kociánová, která se s Amarem seznámila již před lety během traperského povídání o přežití. „Byla jsem mezi prvními, kdo Amara víc představil veřejnosti. Tehdy jsme netušili, jak tato témata za pár let budou aktuální.“ Na otázku, zda se někdy dostala do nepředvídané situace odpověděla: „Rádi chodíme s manželem na poutě a do přírody. Zásadou je být připravený, nenechat se překvapit. Drobné rady Amara proto využívám téměř každý den.“ Druhou kmotrou knihy byla spisovatelka Jana Poncarová, jejíž kniha Herečka vyjde v nakladatelství Motto v druhé polovině října.

Po křtu Amar Ibrahim uspořádal krátkou ukázku, například jak různými způsoby rozdělat oheň nebo jak by měla vypadat kápézetka (krabička poslední záchrany). Pokud jde o jeho další plány dodal: „Chystám knížku pro juniory, podcasty pro handicapované a kurz přežití ve válečné zóně.“

Amar Ibrahim

Narodil v roce 1967 v Domažlicích. Od roku 2006 se věnuje teorii a praxi přežití v extrémních podmínkách. Své zkušenosti předává široké veřejnosti i profesionálům z řad ozbrojených složek. Má atestaci jako zdravotník, absolvoval kurz CQB a kurz přežití v zahraničí. Podílel se na vývoji potravinových dávek pro armádu a civilní sektor. Pořádá kurzy Outdoor Survival i Urban Survival a o přežití také přednáší. V roce 2020 mu vyšla knižní prvotina Kurz přežití pro děti.

__________________________________________________________________________________Produkce skupiny Albatros Media a.s. pokrývá více než 17 % nakladatelského trhu v České republice; každoročně uvede na trh cca 2 500 nových knih. Vedle osmnácti samostatných nakladatelství (Albatros, CooBoo, Motto, Domino, XYZ, CPress, ComputerPress, BizBooks, Edika, Management Press, Mladá fronta, B4U Publishing, Fragment, Egmont, Kniha Zlín, Vyšehrad, Panteon a Valer) vlastní také vydavatelství audioknih Voxi, prodejce elektronických knih Palmknihy.cz a vydává knihy v rámci partnerského projektu Edice České televize.
Dotazy, recenzní výtisky:
Eva Karasová, PR manažerka, tel.: +420 727 832 033, e-mail: eva.karasova@albatrosmedia.cz