Mezinárodní událost CZECH TRAVEL MARKET 2022 nastíní aktuální trendy a novinky v oblasti cestovního ruchu

Praha, 12. října 2022 – Mezinárodní kontraktační dny cestovního ruchu CZECH TRAVEL MARKET, které jsou jednou z klíčových událostí tohoto odvětví, proběhnou ve dnech 25. a 26. října 2022. Na letňanském výstavišti se při příležitosti obchodních jednání tradičně sejdou nejvýznamnější cestovní kanceláře, agentury, turistické destinace, dopravci, hoteliéři nebo poskytovatelé služeb a další. Oficiálními vozy kontraktačních dnů jsou automobily značky FORD.

Odborná událost s mezinárodní účastí bude také letos významnou příležitostí k výměně informací, k nákupům a prodejům pro cestovní kanceláře, agentury, turistické destinace, dopravce, hotely, poskytovatele služeb a další související subjekty oboru. „Kromě velkého množství kontraktačních jednání se mohou zájemci zúčastnit také národních workshopů, prezentací destinací či premiérově panelové diskuze odborníků zaměřené na právní problematiku oboru,“ řekla ředitelka CZECH TRAVEL MARKET Janica Ciglianová.

Na prezentaci turistických subjektů celého Chorvatska, ke kterým jako nejznámější patří Valamar, Uniline nebo Olympia Vodice, se mohou návštěvníci těšit na chorvatském workshopu. Ten se bude konat první den akce od 9 hodin v Kongresovém sále Vstupní haly III. Během jeho konání se představí nový ředitel zastoupení Chorvatského turistického sdružení pro ČR a Slovensko Miodrag Mlačić.

V odpoledních hodinách, od 13 do 16 hodin, se v Kongresovém sále uskuteční prezentace spojená s workshopem, na níž se sejdou zástupci Maďarska. Událost proběhne za účasti Hunguest Hotels Zrt, Hotel Carbona Zrt, Spirit Hotel, ETS Hungary, HEVINVEST SPA-GOLF, Thermal hotel Visegrad a dalších společností, kterých se bude v PVA EXPO PRAHA prezentovat celkem sedmnáct.

Prezentace sousedů i panelová diskuze

Workshop zástupců sousedního Německa proběhne také v úterý 25. října, a to od 9 hodin v nafukovacím sále umístěném v Hale 3. Akce se zúčastní devět německých účastníků. Po skončení německé prezentace se na stejném místě slova ujmou odborníci ze Slovenska, Slovakia Travel a slovenské zastoupení pro turismus v ČR, kterým bude patřit čas od 13 do 16 hodin. Čeští partneři se mohou setkat s kolegy ze slovenských lázní a aquaparků, z regionu Vysoké Tatry a Liptova, ale i s reprezentanty gastro a vinných regionů. Návštěvníci mezinárodních kontraktačních dnů se mohou zúčastnit i prezentace nových poznávacích a aktivních zájezdů cestovní kanceláře Adventura, která proběhne 26. října od 11.30 a bude spojena s malou ochutnávkou.

Letošní CZECH TRAVEL MARKET přinese jednu atraktivní novinku. Tou bude specializovaná panelová diskuze s právničkou Klárou Dvořákovou, která se specializuje na právo v cestovním ruchu, a s výkonným ředitelem Asociace cestovních kanceláří ČR Michalem Veberem. Stěžejním tématem bude letošní sezóna z právního pohledu. Debata se uskuteční ve středu 26. října od 10 hodin a v jejím průběhu dojde také na slavnostní uvedení knihy Cestovní právo.

Podrobnosti o akci a jejím programu najdete na www.czechtravelmarket.cz.