Muzeum ČD v Lužné u Rakovníka o víkendu nabídne unikátní setkání Sergejů

ČD Muzeum v Lužné u Rakovníka připravilo na víkend 8. a 9. října 2022 atraktivní program. Areál našeho největšího železničního muzea se stane místem setkání historických motorových lokomotiv řady T 679.1, kterým se přezdívá „Sergej“. Na točně budou během obou dvou dnů připravené vždy dvě komentované přehlídky lokomotiv, v sobotu večer pak bude pro zájemce z řad železničních fanoušků přichystané noční fotografování. Po oba dny pojede do Lužné zvláštní vlak z hlavního nádraží v Praze.

Jako speciální hosty pozvalo ČD Muzeum také další zajímavé lokomotivy. Ze Slovenska přijede „Pomeranč“ (T 678.0012), který patří Železničnímu muzeu Slovenské republiky a pečuje o něj Klub historické techniky při lokomotivním depu Zvolen. Z Maďarska přijede „Nohabka“ (M61.019) a zajímavé lokomotivy doplní moderní nákladní lokomotiva 783.001 (Voith Maxima 30 CC), kterou zapůjčí společnost IDS Cargo. Větší pozornosti u točny se dočká i unikátní elektrická lokomotiva E 669.0001 z místního muzea Českých drah.

Podrobnosti včetně jízdního řádu mimořádných vlaků z Prahy do Lužné u Rakovníka a zpět najdete v přiložené tiskové zprávě a také na portálu Vlakem na výlet. Připojujeme také ilustrační snímky několika „Sergejů“, které budou během akce k vidění (zdroj: Ing. Marek Rada a Archiv ČD). Ve větším rozlišení jsou ke stažení zde.
S pozdravem a přáním pěkného dne

Mgr. Petr Pošta
tiskové oddělení