Na bezplatném představení pro seniory v Hudebním divadle Karlín bylo plno. Praha dál zpřístupňuje kulturu a nabízí i část vstupenek za jednu korunu

Praha dlouhodobě pracuje na větší dostupnosti kultury, aby návštěvu představení nebo koncertu mohli zažít i ti, kteří si nemohou dovolit koupit vstupenku za plnou cenu nebo pro ně bariéru představují schody, nedostupnost toalet či jazyk. I díky této iniciativě navštívili včera senioři ještě před oficiální premiérou muzikál Slunce, seno, jahody.

V Hudebním divadle Karlín se ve čtvrtek 9. června uskutečnila generální zkouška a senioři obsadili téměř všechna místa. Muzikál Slunce, seno, jahody čeká příští týden premiéra a čtvrteční poslední velká zkouška patřila publiku seniorek a seniorů, pro které město zajistilo vstup zdarma.

Na představení byla skvěla atmosféra a moc mě potěšilo vidět radost ve tvářích všech, kteří si přišli užít představení. Kultura musí být přístupná a dostupná pro všechny,” řekla Hana Třeštíková, radní hl. m. Prahy pro kulturu a cestovní ruch.

S iniciativou zavést generální zkoušky v Hudebním divadle Karlín pro seniory zdarma přišla právě radní Hana Třeštíková. O lístky je velký zájem a bývají dopředu rozebrány v průběhu několika dní. Proto Praha od letošního roku připravila rozšíření programu, kdy seniorům nabízí i část lístků v městských divadlech za symbolickou 1 korunu.

Podařilo se během tří let rozjet skvělé věci. Generálky zdarma, lístky za korunu nebo tištěný kulturní přehled se zvýhodněným vstupným pro seniory, kteří by jinak každé představení museli hledat na internetu. Zlepšujeme navigaci, odstraňujeme fyzické bariéry třeba i v podobě chybějících toalet, a to i na venkovních akcích. Mám radost z každého, kdo si díky tomu třeba opravdu po dlouhé době vychutná kulturní zážitek,” dodala radní Hana Třeštíková.

Fotografie z akce jsou k dispozici na: Představení pro seniory Karlín – Disk Google

Praha 10. 6. 2022

Vít Hofman

Tiskový mluvčí Magistrátu hl. m. Prahy

Tel.: 778 737 868, e-mail: vit.hofman@praha.eu