Na podzimní prodloužené víkendy lidé už nakoupili o třetinu víc letenek než loni

Největší zájem o letenky na podzim se váže zejména ke svátkům, tedy k 28. září a 28. říjnu, kdy lidé využívají dny volna a děti dostanou ve škole ředitelské volno nebo mají prázdniny. Přetrvává zájem o cesty do tradičních dovolenkových destinací, ale prodávají se i letenky do exotických zemí.

 

Někteří lidé si chtějí prodloužit léto, další zase nechali dovolenou až na podzim. A primárně k cestování lidé využívají státních svátků „Zájem o letenky na svátky a prodloužené víkendy je oproti loňsku o 30 procent vyšší. V žebříčku TOP destinací, kam Češi míří, stále figurují tradiční dovolenkové destinace jako je Španělsko, Bulharsko nebo Chorvatsko, ale i vzdálenější země jako Mauricius nebo Maledivy,“ řekl ředitel portálu Letuška.cz Josef Trejbal. Dodal, že lidé se také víc připojišťují. „Roste zájem o kvalitní cestovní pojištění. K letence si ho nyní u nás pořizuje přes 60 procent lidí. Což je o 30 procent víc než před covidem a o deset procent víc než v létě,“ řekl Josef Trejbal. Dodal, že před vycestováním je užitečné si ověřit na stránkách Ministerstva zahraničí ČR aktuální podmínky pro vstup do dané země.

 

TOP destinace dle prodaných letenek portálu Letuška.cz:

Brusel, Paříž, Frankfurt, Londýn, Vídeň, Stockholm, Amsterdam, Istanbul, Mnichov, Varšava, Curych, Dubaj, New York, Bangkok, Malaga, Bukurešť, Atény, Lisabon, Hurghada, Barcelona, Vilnius, Maledivy, Sofia, Tenerife, Split, Helsilnki, Bělehrad, Ženeva, Mauricius, Madrid, Porto, Tel Aviv, Madeira, Bali.