Na základních školách v Praze 2 bude pokračovat projekt Trenéři do škol

Praha (6. února 2023) Praha 2 bude pokračovat v zapojování profesionálních trenérů do hodin tělocviku. Projekt, který radnice pilotně spustila v minulém školním roce a který finančně podporuje, tak bude fungovat i nadále.

Tento jedinečný projekt na našich Dvojkových školách už zcela zdomácněl. Pedagogové i rodiče žáků si působení profesionálních trenérů na hodinách tělocviku nemohou vynachválit. A nadšené jsou i samotné děti, které tak mají možnost vyzkoušet si celou škálu sportů jako např. atletiku, gymnastiku, míčové sporty a minimálně jeden bojový sport jako například judo, a rozhodnout se, jestli se budou některému z nich věnovat i mimoškolně,“ řekla k pokračování projektu radní Prahy 2 Jana Černochová, která má školství ve své gesci.  

Sportovní projekt je zaměřený na malé školáky. Jeho cílem je získat děti pro sport, pomoci k jejich zdravému vývoji a současně je vést k chování v duchu fair play. Do projektu je zapojeno celkem dvacet tříd z 1. stupně základních škol zřizovaných městskou částí Praha 2.

Zprávu zpracoval Odbor komunikace ÚMČ Praha 2. Další podrobnosti: Mgr. Andrea Zoulová, tisková mluvčí, Odbor komunikace, tel.: 236 044 338, mobil: 731 553 188, e-mail: andrea.zoulova@praha2.cz.