Nechte se unést počasím” do nejzelenějšího Emirátu SAE.

Úřad pro rozvoj cestovního ruchu Ras Al Khaimah zahajuje novou zimní kampaň, která zve cestovatele k návštěvě slunečního ráje a tím k útěku před zimou

Praha, CZ, 22. prosince 2022: Ras Al Khaimah Tourism Development Authority (RAKTDA) zahajuje novou kampaň, ve které zve cestovatele z České republiky, aby si zpříjemnili zimu dovolenou v nejzelenějším emirátu SAE a unikli tak mrazivému počasí a mrazivým teplotám do ráje, kde svítí slunce po celý rok a kde si každý najde to své.

Video kampaně zachycuje postavu, která se potýká se zimními živly, deštěm a sněhem, aby byla vzápětí přenesena do malebného a slunného Ras Al Khaimah. Kampaň „Nechte se unést počasím“ prezentuje přírodní zajímavosti emirátu a nabídku dobrodružství a je navržena tak, aby oslavovala výjimečné přírodní krásy Ras Al Khaimah, nedotčené pláže a jedinečné možnosti trávení volného času, mezi něž se bez pochyby řadí:

Poutavé kulturní prostředí a památky

Zima je ideálním obdobím pro poznávání pozoruhodného dědictví Ras Al Khaimah, které sahá až do doby bronzové. Emirát je posetý historickými památkami včetně zřícenin a pevností, z nichž čtyři lokality – Julfar, Shimal, Al Jazeera, Al Hamra a Dhayah – byly zanešeny organizací UNESCO na předběžný seznam památek světového dědictví. Do bohaté historie Ras Al Khaimah se můžete ponořit také v Suwaidi Pearls, první farmě na pěstování kultivovaných perel v regionu.

Strhující dobrodružství v přírodě

Nejvyšší vrchol Spojených arabských emirátů, Jebel Jais, se svou impozantní výškou 1 934 metrů je ozdobou Ras Al Khaimah. Jebel Jais, známý jako centrum dobrodružství na Blízkém východě, nabízí rozmanitou škálu zážitků pro milovníky adrenalinu všech věkových kategorií, například Jais Flight, nejdelší zipline na světě, Jais Sky Tour, sérii šesti zipline v délce 5 km, a Jais Sledder, nejdelší sáňkařskou dráhu v regionu.

Pro outdoorové nadšence je tu Bear Grylls Explorers Camp, který slibuje nevšední zážitek v horách a kde vás naučí praktické techniky přežití. Po dni plném dobrodružství se pak můžete odměnit kulinářským zážitkem v nejvýše položené restauraci Spojených arabských emirátů – 1484 by Puro, s úchvatným výhledem na hory.

Pestré aktivity u moře

Pokud toužíte po klidnějším tempu vaší dovolené, bílé písečné pláže v Ras Al Khaimah jsou ideálním místem, kde si odpočinete od zimního počasí. Vyměňte šály a ponožky za plavky a žabky a nechte se hýčkat sluncem, bělostným pískem a tyrkysovým mořem.

Je jedno, jestli se rozhodnete pádlovat na vlnách, strávit den na slunci nebo se vydat na glamping podél zlatavého pobřeží, vždy na vás čeká osvěžující zážitek.

Ras Al Khaimah nabízí svým návštěvníkům tu nejlepší pohostinnost a široký výběr ubytování, od superluxusních plážových resortů, hotelů ideálních pro rodiny s dětmi až po cenově přívětivé hotely. Dovovolenou tak můžete strávit podle svých představ.

Mezi prvotřídní hotely a resorty patří značky jako Waldorf Astoria, InterContinental Mina Al Arab Resort & Spa, Ritz-Carlton Ras Al Khaimah Al Wadi Desert, Hilton Ras Al Khaimah Beach Resort a Mövenpick Resort Al Marjan Island s největším plovoucím vodním parkem v Arabském zálivu. Celkem si návtěvníci mohou vybrat z vice než 40 hotelů!

Golfová hřiště světové úrovně

Ras Al Khaimah nabízí exkluzivní golfová hřiště, díky nimž se tento emirát stal přední destinací pro milovníky této hry. Arabský záliv a pohoří Hajar tvoří malebnou kulisu golfovému klubu Al Hamra Golf Club. Toto 18ti jamkové mistrovské golfové hřiště zaručuje zábavnou a náročnou hru pro všechny hráče a leží v blízkosti prvotřídních hotelů nabízejících atraktivní balíčky „Stay & Play“.

Nevšední výlety do pouště

Tato destinace je ideálním místem pro objevování poklidné a malebné arabské pouště. Návštěvníci zde mohou vypnout a nasávat přírodní scenérie od kempování v některém z pouštních kempů až po jízdu na koních, výlety na velbloudech a projížďky pouští v chráněných oblastech pouště Al Wadi.

Cestovatelé, kteří hledají romatickou večeři pod hvězdami, se mohou vydat do pouštního kempu Sonara, kde je čeká luxusní večeře a zábava uprostřed úchvatných terakotových dun.

Pokud se vám líbí kempování pod hvězdami, opalování na nedotčených plážích, ponoření se do místní kultury nebo si na svém seznamu chcete odškrtnout další adrenalinový zážitek, nechte se tuto zimu unést za teplým počasím do Ras Al Khaimah!

Více informací o emirátu naleznete na https://visitrasalkhaimah.com/takeyouthere/

Poznámky pro redakci: 

Informace o Ras Al Khaimah Tourism Development Authority (RAKTDA)

Úřad Ras Al Khaimah Tourism Development Authority (RAKTDA) byl založen v květnu 2011 pod vládou Ras Al Khaimah. Cílem RAKTDA je rozvíjet turistickou infrastrukturu emirátu a vytvořit z Ras Al Khaimah prvotřídní destinaci pro volný čas a obchodní cesty, vytvářet udržitelné investiční příležitosti a zvyšovat kvalitu života jeho obyvatel. Za účelem dosažení svých cílů má úřad vládní mandát k udělování licencí, regulaci a monitorování cestovního ruchu a pohostivnství v Emirátu.

www.visitrasalkhaimah.com | Facebook | Twitter | Instagram | LinkedIn | YouTube

Hashtag: #VisitRasAlKhaimah

For any media enquiries, please contact: raktda@prm-global.com