PAVEL VÍTEK OSLAVÍ ŠEDESÁTINY NAROZENINOVÝM KONCERTEM V PRAŽSKÉ LUCERNĚ!

Herec a zpěvák Pavel Vítek oslaví šedesátiny přesně v den svých narozenin ve velkém sále pražské Lucerny 30. 9. 2022 za účasti řady hvězdných hostů. Mezi gratulanty se objeví Helena Vondráčková, Jiřina Bohdalová, Monika Absolonová, Adéla Gondíková, Veronika Žilková, Marian Vojtko, Jan Kříž, Michal Bragagnolo (4 Tenoři), Jitka Zelenková, Regina Rázlová, Josef Maršálek, Vendula Pizzingerová, Václav Knop, Daniel Hůlka, Sabina Rojková a mnoho dalších osobností. Speciální koncert symbolicky pojmenovaný „Pavel Vítek – Má svůj den“ natáčí Česká televize.

K jubileu Pavla Vítka, stálice naší populární hudby, chystá vydavatelství Supraphon digitální album největších hitů a nejzásadnějších nahrávek nazvané Zlatá kolekce, které bude obsahovat průřez jeho tvorbou od roku 1986 až do současnosti. Zároveň se v těchto dnech dokončuje nové album úspěšné vokální formace 4 Tenoři, kterou tvoří Pavel Vítek s Marianem Vojtkem, Janem Křížem a Michalem Bragagnolem. Novinka bude obsahovat muzikálové a filmové hity. Vyjde pod názvem Láska prý již 21. 10. a na ni naváže i stejnojmenné koncertní turné.

Pavel Vítek se narodil 30. září 1962 v Olomouci. Po maturitě na gymnáziu absolvoval divadelní fakultu Akademie múzických umění v Praze, obor herectví. Získal angažmá v Hudebním divadle Karlín a později, v roce 1986, se prosadil v populární hudbě hitem Má svůj den, na který navázal debutovým albem Vůně tvý kůže. Od devadesátých let účinkuje v činoherních i muzikálových inscenacích. Vytvořil premiérové role v muzikálech Bídníci, Pomáda, Dracula, Fantom opery, Mamma Mia!, Noc na Karlštejně, Rebelové, Miss Saigon, Cikáni jdou do nebe, Angelika, Tři mušketýři nebo Ples upírů. Vystupoval i na významných koncertech českého šoubyznysu – Pocta Karlu Gottovi, Karel Svoboda 65, Králové muzikálu v opeře, Pocta muzikálům s Českým národním symfonickým orchestrem, Jiřina Bohdalová 90 a mnoha dalších. V únoru 2007 zpíval jako host Evy Pilarové v legendární Rainbow Room v Rockefeller Centre v New Yorku na plese Beseda Ball, který pořádalo České centrum v New Yorku. V říjnu 2007 si společně s Evou Pilarovou zazpíval v káhirské Opeře. S Českým národním symfonickým orchestrem se účastnil Proms Gala (2017) a pocty hudbě z filmů a divadelních představení 60. let (2019). Pavel Vítek je držitelem cen z mezinárodních písňových festivalů ve Finsku (The Midgnight Sun Song Lahti) a v Maďarsku (festival OIRT). Za výkon v muzikálu Ples upírů jej Kolegium Ceny Thálie nominovalo na Cenu Thálie v kategorii Muzikál, opereta (2017). Od roku 2018 je Pavel Vítek členem úspěšné vokální formace 4 Tenoři, která získala za své debutové album (2020) Zlatou desku Supraphonu a vyprodává koncertní turné po Čechách i na Slovensku. Pavel Vítek dlouhodobě podporuje nadaci pro pomoc nemocným dětem Kapka Naděje.

www.pavelvitek.cz

www.4tenori.cz

Kontakt pro media:

Vladan Drvota, SUPRAPHON a.s. /Tel: +420 724 444 507 / lvladan.drvota@supraphon.cz