Pozvánka na výstavu k Roku české hudby

Příznivci výtvarného umění jistě ocení aktuální výstavu žáků výtvarného oboru Základní umělecké školy Bedřicha Smetany Plzeň, která je věnovaná tématu hudby.

Výstava je oslavou letošního Roku české hudby i hudební výročí, které se ZUŠ B. Smetany přímo dotýká, a to výročí 200 let od narození velikána české hudby, skladatele Bedřicha Smetany.

U této příležitosti se konalo již několik koncertů i výstav. Při slavnostním zahájení stávající výtvarné prezentace proběhl Koncert ZUŠ Bedřicha Smetany, v jejímž závěru se připojil hudební soubor Terezissimo ZUŠ T. Brzkové a společně provedli známou Smetanova skladba Vltava.

K vidění jsou obrázky inspirované poslechem především Smetanovy hudby, zajímavé jsou rovněž portréty, motivy hudebních nástrojů či hudebníků.

Výstava probíhá v Galerii u Jižního v prostorách Českobratrského chrámu Mistra Jana Husi v Plzni, Němejcova ulice čp. 2. Otevírací doba během prázdnin: út 9-12, čt 14-18, neděle po skončení bohoslužeb cca 10-11.30 hodin. Dle předešlé domluvy je možná prohlídka i v jiný den i čas.

Eva Hubatová