RADŮZA VYDÁVÁ V BŘEZNU DVOJALBUM

NEBE JE ODEMČENÉ

Radůza vydává 11. března 2022 nové album Nebe je odemčené, které je neplánovaně dvojalbem. První disk kompletu nazvala Kerosin a druhý Nezhasínej. Kerosin původně zamýšlela natočit sama živě s publikem jako návrat ke svým písničkářským kořenům. První nahrávky nakonec vznikaly vinou pandemie ve studiu, v duu s jejím dlouhodobým spolupracovníkem – kytaristou Josefem Štěpánkem. Radůza tentokrát nechala akordeon stranou a doprovází se na banjo a ukulele, na něž začala hrát právě během lockdownu.

Hned druhý den po dokončení prvního alba, jsem měla tolik inspirace, že jsem začala skládat další písně, a tak se nakonec vydání dvojalba nabídlo samo,“ uvedla Radůza.

K nahrání druhého disku kompletu Nebe je odemčené, jenž nese název Nezhasínej, již Radůza přizvala další muzikanty. Spolu s Josefem Štěpánkem si zahráli s Milošem Dvořáčkem (bicí), Janem Steinsdorferem (klavír, klávesy) a Janem Lstibůrkem (basová kytara). Duet Dobrý lidi nazpívala s legendou českého bluegrassu Robertem Křesťanem. Vzdávají v něm hold všem lidem, kteří umějí podat pomocnou ruku, jak to mnohokrát zažila i sama Radůza.

Textařsky je dvojalbum Nebe je odemčené nejotevřenější a nejniternější Radůzin počin. A jak písničkářka uvádí, ačkoli po řadě koncepčních desek chtěla napsat album nekoncepční, záměr jí úplně nevyšel. „Vlastně jde o upřímný, místy až syrový deník posledních tří let mého života. Na albu uslyšíte písničky inspirované domácí výukou mých dětí, například Leif Ericsson – rozverná skladba o objevení Ameriky, či české verze písní, které ráda zpívám s přáteli, jako jsou Za Jordán nebo srbská Zatočme se v kole,“ přibližuje Radůza obsah dvojalba, které je naplněno především písněmi odrážejícími její cestu životem.

Dvojalbum Nebe je odemčené vydává v pátek 11. března 2022 RadůzaRecords na 2CD i v digitálních formátech včetně Hi-Res a je v exkluzivní distribuci Supraphonu.

TEASER: https://www.youtube.com/watch?v=JWlnYl0R7X4

MULTILINK: https://lnk.to/RaduzaNebeJeOdemcenePR

AKTUÁLNÍ TERMÍNY KONCERTŮ

15. 3. Řevnice, kino

17. 3. Praha, KC Zahrada

27. 3. Jirny, Kulturní dům

28. 3. Brno, Mahenovo divadlo

5. 4. Kolín, Městské divadlo

6. 4. Ústí nad Labem, Národní dům

7. 4. Praha, Divadlo Gong – KŘEST ALBA

26. 4. Příbram, Divadlo A. Dvořáka

28. 4. Tábor, Divadlo Oskara Nedbala

9. 5. Plzeň, Měšťanská beseda

10. 5. Doudleby nad Orlicí, zámek

11. 5. Praha, Kulturní centrum „12“

17. 5. Třebíč, Národní dům

18. 5. Uničov, kino

19. 5. Frýdek-Místek, Nová scéna

9. 6. Kuřim, nádvoří zámku

10. 6. Chotěmice, Vesnický klub

14. 6. Pardubice, Univerzitní konferenční centrum

15. 6. Jablonec nad Nisou, Eurocentrum

16. 6. Praha, Divadlo Dobeška

23. 6. Opava, Festival Slunovrat

www.raduza.cz