RAS AL KHAIMAH PŘIVÍTÁ NOVÝ ROK KOUZELNÝM OHŇOSTROJEM A DVĚMA POKUSY O ZÁPIS DO KNIHY GUINNESS WORLD REKORDS™

#RAKNYE 2023 okouzlí návštěvníky ohňostrojem, jehož cílem je vytvořit dva nové Guinnessovy rekordy™ s největším počtem dálkově ovládaných multirotorů

Fotky ke stažení here

Ras Al Khaimah, Spojené arabské emiráty, 13. prosince 2022: Ras Al Khaimah, který je již držitelem několika Guinnessových rekordů za své legendární ohňostroje, se opět chystá vytvořit fascinující silvestrovskou podívanou s cílem získat dva zápisy do knihy GUINNESS WORLD RECORDS™.

Nejseverněji položený emirát se pokusí překonat další světový rekord a vytvořit ohňostroj za použití “Největšího počtu dálkově ovládaných multirotorů/dronů odpalujících ohňostroj současně„. Zároveň se pokusí o realizaci “Nejdelšího souvislého ohňstroje vytořeného multirotory/drony”. Impozantní ohňostroj se bude konat na malebném nábřeží mezi ostrovy Al Marjan a Al Hamra a bude trvat působivých 12 minut. Tato jedinečná show vytvořená za pomoci dronů a důmyslné pyrotechniky slibuje strhující a dechberoucí zážitek.

Raki Phillips, výkonný ředitel Ras Al Khaimah Tourism Development Authority, k letošnímu ohňostroji uvedl: „Jsme nadšeni, že se i letos při oslavách Nového roku #RAKNYE2023 pokusíme o další dva zápisy do knihy GUINNESS WORLD RECORDS™. Emirát Ras Al Khaimah je známý svou unikátní přírodou a topografii, a proto i my se snažíme vytvářet unikátní zážitky pro naše návštěvníky z celého světa, a těšíme se, že si užijí tuto jedinečnou událost.

Letošní silvestrovská oslava v Ras Al Khaimah bude o to výjimečnější, že její součástí bude i festival zaměřený na rodiny s dětmi, který proběhne na vyhrazeném prostranství naproti ostrovu A Marjan od 14:00 do 02:00 s perfektní vyhlídkou na půlnoční oslavy. Festivalový areál přivítá všechny věkové kategorie a nabídne elektrizující koncert nejlepších DJ a umělců SAE, včetně Sound of Nikhil, DJ Ashe a Blues O‘ Bantaloon, proslulé kapely z Jordánska, fascinující karnevalová vystoupení, podiové karaoke, food trucky a mnoho dalšího. Především ale umožní dechberoucí výhled na silvestrovské odpočítávání a ohňostroj. Děti do 12 let mají vstup zdarma, dospělí si mohou zakoupit vstupenky za 10 AED v pokladně na místě.

Senzační podívanou lze sledovat i z hotelů rozmístěných na břehu Arabského zálivu od ostrova Al Marjan až po Al Hamru. Zdejší letoviska přivítají rok 2023 speciálními oslavami, chutnými galavečeřemi a zábavou pro rodiny s dětmi, aby si tak návštěvníci mohli vychutnat tyto kouzelné chvíle.

Ras Al Khaimah se může pochlubit ohromujícími silvestrovskými oslavami, při kterých vytvořil světový rekord v „Nejvyšším výškovém ohňostroji z multirotoru/dronu“. Je také držitelem titulů GUINNESS WORLD RECORDS™ za použití „Největšího počtu bezpilotních letadel pro současné odpalování ohňostrojů“ a „Nejdelší světelný vodopád“, které získal v roce 2020, a také rekordů za „Nejdelší řetězec ohňostrojů“ a „Nejdelší řadu ohňostrojů“ vytvořených v roce 2019.

Chcete-li se dozvědět vice o oslavách příchodu Nového roku, či sledovat přímý přenos letošního ohňostroje, sledujte: raknye.com.

— ENDS —

O Ras Al Khaimah Tourism Development Authority (RAKTDA)