RAS AL KHAIMAH ZÍSKÁVÁ DÍKY MAGICKÉMU OHŇOSTROJI #RAKNYE 2023 DVA GUINNESSOVY SVĚTOVÉ REKORDY™

Dva tituly GUINNESS WORLD RECORDS™ za „Největší počet operujících multikoptér/dronů se simultánním ohňostrojem“ a za „Největší větu vytvořenou multikoptérami/drony ve vzduchu“ byly ustanoveny v rámci oslav #RAKNYE 2023 a tím dále doplnily rozrůstající se seznam úspěchů Ras al Khaimah v globální měřítku.

Velkolepé oslavy #RAKNYE 2023 nabídly oslnivou 12minutovou přehlídku více než 670 dronů, která pokrývala délku 4,7 kilometru pobřeží a dosáhla výšky 1 100 metrů.

Ras Al Khaimah, SAE, 1. ledna 2023: emirát Ras Al Khaimah, který je již držitelem několika světových rekordů za své proslulé ohňostroje, přivítal nový rok 2023 fascinující pyro-hudební show, při níž se podařilo dosáhnout dvou rekordů v rámci GUINNESS WORLD RECORDS™.

Dvanáctiminutová podívaná, která rozzářila oblohu dechberoucím pyrotechnickým představením, ohňostrojem v mnohem větší velikosti, než je obvyklé při novoročních oslavách, počtem 671 operujících dronů ustanovila světový rekord v „Největším počtu současně provozovaných multikoptér/dronů se simultánním ohňostrojem“ a ustanovila zbrusu nový světový rekord za „Největší větu vytvořenou multikoptérami/drony ve vzduchu“, kterých bylo 673.

Show, která přilákala návštěvníky z celého světa, zahrnovala nejmodernější drony, nano světla, barvy a tvary, to vše v choreografii elektrizujících rytmů. Na ploše dlouhé přes 4,7 kilometru dosáhla výšky 1 100 metrů a překonala dosavadní rekord 458 dronů. Vyvrcholením byl dosud nejvýše umístěný vzkaz „Šťastný nový rok 2023“, který signalizoval nové začátky. Drony poté plynule vytvořily ikonické logo „RAKashida“, které je symbolem emirátu. Logo je inspirováno znakem „kašida“ v arabské kaligrafii – čárou, která spojuje písmena do slova – a představuje tři jedinečné rozpoznatelné přírodní prvky emirátu: moře s jeho neustálým vzdouváním, poušť s jejími zvlněnými dunami a hory s jejich ohromujícími výškami.

Raki Phillips, výkonný ředitel úřadu Ras Al Khaimah Tourism Development Authority, k letošnímu světovému rekordu v ohňostroji řekl: „Letošní ohňostroj byl rekordní! Ras Al Khaimah opět potvrdil svou pozici přední turistické destinace, která vítá návštěvníky z celého světa. Nejen, že jsme díky oslavám #RAKNYE2023 ustanovili dva nové rekordy v rámci GUINNESS WORLD RECORDS™, ale také jsme tisícům návštěvníků a obyvatel připravili silvestrovskou show, na kterou nikdy nezapomenou. Znamená to skvělý začátek roku, který pro nás bude nesmírně vzrušující a aktivní, protože budeme pokračovat v budování pověsti Ras al-Khaimah jako destinace, kterou musíte v roce 2023 navštívit.“

Centrem oslav a místem nejlepších zážitků byl ostrov Al Marjan, kde v rámci programu zaměřeného na rodinu našli zábavu hosté všech věkových kategorií. Návštěvníky tak čekala nejen úžasná půlnoční podívaná, ale i společné prožití nezapomenutelného večera, během kterého se představili nejlepší DJové a umělci ze Spojených arabských emirátů na elektrizujícím koncertu, fascinující karnevalová vystoupení, hromadné karaoke na pódiu, food trucky a mnoho dalšího. Dechberoucí ohňostroj byl vidět i z mnoha hotelů rozmístěných od ostrova Al Marjan až po Al Hamra, zatímco mnoho tisíc dalších lidí sledovalo oslavy živě na webu raknye.com. Slavnosti navštívilo více než 30 000 návštěvníků a hotely po celém emirátu byly plně obsazeny, což z této show učinilo dosud nejnavštěvovanější v historii.

Ras al Khaimah se v posledních čtyřech letech výrazně zapsal do historie ohromujícími silvestrovskými oslavami, například rok 2022 přivítal světovým rekordem v „Ohňostroji s multikoptérami/drony v největší výšce“. Je také držitelem titulů GUINNESS WORLD RECORDS™ za „Nejvíce bezpilotních letounů, ze kterých byly současně odpalovány ohňostroje“ a za „Nejdelší ohňostrojný vodopád“, které získal v roce 2020. Také je držitelem rekordu za „Nejdelší řetěz ohňostrojů“ a „Nejdelší přímou linii ohňostrojů“, které byly ustanoveny silvestrovským ohňostrojem v roce 2019. Kromě toho je domovem nejdelší zipline na světě, Jais Flight, která měří neuvěřitelných 2,83 km a nedávno přivítala stotisícího návštěvníka.

Chcete-li se dozvědět více, navštivte web visitrasalkhaimah.com nebo stránky Ras Al Khaimah Tourism Development Authority na Instagramu, YouTube a Facebooku.

— KONEC —

O Úřadu pro rozvoj touristického ruchu émirátu Ras Al Khaimah (RAKTDA)

Úřad pro rozvoj touristického ruchu emirátu Ras Al Khaimah (RAKTDA) byl založen v květnu 2011 rozhodnutím vlády Ras Al Khaimah. Cílem RAKTDA je rozvíjet turistickou infrastrukturu emirátu a vytvořit z Ras Al Khaimah prvotřídní destinaci pro volný čas a obchodní cesty, vytvářet udržitelné investiční příležitosti a zvyšovat kvalitu života obyvatel. Za účelem dosažení svých cílů má úřad vládní mandát k udělování licencí, regulaci a dohledem nad subjekty poskytujícími služby cestovního ruchu v emirátu.

www.visitrasalkhaimah.com | Facebook | Twitter | Instagram | LinkedIn | YouTube 

Hashtag: #VisitRasAlKhaimah 

Další informace získáte na adrese:

Asda’a BCW

+971 (4) 450 7600

RAK@bcw-global.com

Gehan Sidky

Senior manažer, PR a komunikace destinace

+971 (7) 204 4063

news@raktda.com