Seriál ZOO odvysílá jubilejní 100. díl

Viky je zpátky i s juniorem a musí se ohánět. Práci má ve firmě i v baru, jenže Petr je pryč, našel si jinou, a tak jí akutně chybí někdo, kdo by pohlídal malého. Jako nejlepší chůva se kupodivu ukáže Filip v podání Tomáše Kluse, který je v soukromí ostřílený trojnásobný táta. Takže, žádný problém, Evo.

Zdá se, že ten, kdo na malého Péťu nejvíc platí, když nemá u sebe maminku, je Tomáš Klus coby fotograf Filip. V okamžiku, kdy je třeba, nastupuje jako chůva, která to s malým chlapečkem umí na výbornou. „Ve chvíli, kdy malého dostanu do ruky, přebírám za něj zodpovědnost. Je to ale, jako kdybych hrál se svým dítětem. Díky tomu, že mám za sebou už tři takováhle miminka, tak nemám pocit, že bych byl nějak nervóznější v momentě, kdy s ním hraju a kdy hraju s hereckým kolegou. Pro mě je to vlastně stejné, protože člověk se soustředí na to, aby byl v dané situaci co nejpřirozenější,“ popisuje Tomáš Klus, jak se cítí na place se svými nemladšími hereckými kolegy. Prakticky nulové zkušenosti má v tomto případě Michaela Pecháčková, která coby Sid rovněž nastupuje jako chůva. „V tomto ohledu mi chybí praxe. Přiznám se, že když jsem poprvé dostala prcka do náruče, trochu jsem se bála. Moc jsem nevěděla, jak ho správně držet, aby se mu něco nestalo nebo nezačal plakat. Nakonec se to zvládlo, ale zapotila jsem se,“ přiznává herečka.

Jakmile se rozezní ateliérem dětský pláč, o který se ale postarají zvukaři, nastoupí na scénu kytara a Filip. To je totiž spolehlivé uspávadlo. „To, jakou písničku hraju, je většinou dáno scénářem. Nějak to vyplývá ze situace a já se tím nechávám pohltit. Jednou se stalo, že jsem přijel pozdě domů a nestihl jsem se to naučit, tak mně bylo dovoleno, že můžu zahrát jednu svoji písničku,“ prozrazuje Klus.

O hlavního hrdinu Péťu se dělí dva chlapečci, Matyáš a Viktor, a taky panenka. Ta nastupuje v okamžiku, kdy není třeba, aby bylo miminku vidět do tváře, nebo pomáhá hercům při zkouškách. „Nejsem si jistý, jestli ho to moje hraní na kytaru zrovna uklidňuje, ale rozhodně ho to zaujme. Pokud na něj není dítě zvyklé z domova, tak nevím, jestli se uklidní, ale každopádně ho uhrane a udrží na nějakou dobu pozornost,“ prozrazuje tajemství Tomáš Klus. V okamžiku, kdy se rozezní kytara, tak se opravdu malý Péťa na zpěváka pověsí očima a soustředěně ho pozoruje.

Spočítáno ke 100. dílu

Seriál ZOO má za sebou 100 dílů. Co všechno se stihlo odehrát, spotřebovat atd… Kolik herců už se na seriálu podílelo, nebo kolik stran scénářů si toto jubileum vysloužilo? Tady jsou odpovědi.

ZOO se natáčí ve dvou ateliérech, kde je jsou postavené všechny byty hlavních hrdinů, kanceláře zoo, firma Novotných, zázemí pro zoo nebo bar. Všechny exteriéry ZOO se natáčí v Safari parku ve Dvoře Králové.

K natočení 100 dílů bylo vytvořeno 17 natáčecích plánů, což pro herce znamenalo, že na place strávili 343 natáčecích dní. Doposud herci natočili 4200 obrazů a autoři napsali na 12 000 stránek textu.

V seriálu si dosud zahrálo celkem 572 herců v rolích hlavních, vedlejších a epizodních a v průměru se natočilo 16 800 klapek.

V kostymérně byste našli na 2765 kusů kostýmů. Nejvíc jich mají Michaela Pecháčková a Eva Burešová, které obohatily šatník o Lady X a Y. Speciální kousky mají i dvojčata, kterým se musí nakupovat jedno oblečení ve dvou variantách. V krabicích je také na 327 párů bot. Na údržbu všeho toho se spotřebovalo na 225 litrů pracího gelu a 85 litrů aviváže.

V maskérně se už vypotřebovalo přes 36 litrů laků na vlasy, 3 litry make-upu, 1,6 l řasenky, 1 kg pudru, 9 litrů dezinfekce na štětce, 111 balení vlhčených ubrousků, 2555 kusů vlásenek a sponek a 136 balení papírových kapesníků.

Co by byla ZOO bez zvířat, o která se starají zaměstnanci. Své už si tak odehrály žirafy, hadi, želvy, slon, nosorožec, hrošíci, plameňáci, papoušci, pes a hrdinové psího útulku a taky spousta obyvatel Safari parku ve Dvoře Králové. Nejnebezpečnější natáčení probíhalo se slonem, kterému Michaela Pecháčková prováděla zvířecí pedikúru. Stejně tak se Michaela postarala o nejpřekvapivější klapku. Náhodou. Za úkol měla projíždět vozíkem po cestách v zoo, jenže herečka nemá s řízením žádné zkušenosti. Scéna byla celkem náročná, měla jet rychle, vyhýbat se seriálové mámě Sabině Laurinové a Davidu Gránskému a do toho prudce zatáčet. Nepodařilo se a herečka s vozíkem skončila v ptačí voliéře. Po prvotním šoku přišel úsměv, pohlazení od seriálové mámy, objetí od štábu a slib, že od této chvíle bude mít dublérku.

Za mediální skupinu Prima

Josef Ducký | externí dodavatel PR