Společnost Fielmann v České republice investuje 1,8 miliardy korun a vytvoří 700 pracovních míst

v plánu je rozšíření prodejní sítě a vybudování nejmodernějšího výrobního zařízení v Chomutově

V roce 2022 slaví společnost Fielmann – prozákaznicky orientovaný omnichannelový dodavatel dioptrických a slunečních brýlí – první výročí svého působení v České republice a zároveň 50. výročí své existence coby německé rodinné firmy. K dnešnímu dni je Fielmann v oblasti oční optiky třetí největší společností na světě a má 27 milionů zákazníků v 16 evropských zemích.

 

Svou nabídkou módních brýlí za garantované a dostupné ceny si Fielmann během prvního roku získal přízeň tisíců Čechů. Ve svých pobočkách a na e-shopu nejen distribuuje modely světových značek, ale také navrhuje a vyrábí své vlastní kolekce, v nichž zákazníkům nabízí aktuální brýlové trendy za nejlepší ceny společně s bezplatným měřením zraku.

Jako pro rodinnou firmu je pro společnost Fielmann důležité poznávat a naplňovat potřeby lokálních zákazníků a zajišťovat tak jejich maximální spokojenost. V intencích této myšlenky je na míru českým zákazníkům pečlivě volen nejen nabízený sortiment, ale i mnoho dalších detailů, například design prodejen.

 

Hluboce si vážíme důvěry a zpětné vazby, kterou od zákazníků v České republice dostáváme. Obzvláště v těchto nelehkých časech postižených vysokou inflací jsme rádi, že můžeme poskytovat nejlepší poměr ceny a hodnoty. Důkazem toho je fakt, že se naše nabídka kombinující německou kvalitu, bezplatné měření zraku a tříletou zárukou vrácení peněz setkává s velkým úspěchem. Obzvláště úspěšná byla kolekce Fielmann Prague Edition, která ztělesňuje filozofii naší značky – poskytovat prvotřídní servis, trvanlivost a kvalitu za dostupnou cenu,“ říká Christoph Schlesiger, country manager společnosti Fielmann pro Českou republiku.

Pro urychlení dalšího vývoje plánuje skupina Fielmann do roku 2025 investovat 150 milionů korun do svého omnichannelového byznys modelu v České republice. Do konce letošního roku bude otevřeno pět nových poboček v Brně, Pardubicích, Praze a Ústí nad Labem. Ve střednědobém horizontu Fielmann plánuje prodávat prostřednictvím 20 butiků a digitálních prodejních kanálů 100 000 párů brýlí ročně.

 

Aby podpořila rychlý růst prodejů, rozhodla se společnost Fielmann doplnit své investice v oblasti maloobchodu také o významnou investici do moderního výrobního závodu. Německá rodinná firma rozšiřuje svůj vertikálně integrovaný byznys model a pro své nejmodernější výrobní zařízení si zvolila město Chomutov.

 

V rámci naší Vize 2025 je Chomutov součástí rozsáhlého investičního programu zaměřeného na evropské výrobní lokality, který významně zvýší dostupnost našich

produktů a zároveň zkrátí dodací lhůty. Výstavbou nejmodernějšího výrobního závodu v srdci Evropy také dramaticky snížíme ceny dopravy a vylepšíme uhlíkovou stopu, což je pro nás jakožto společensky odpovědnou rodinnou firmu mimořádně důležité,” vysvětluje Marc Fielmann, CEO skupiny Fielmann, důvody vedoucí k 1,6 miliardové investici v Ústeckém kraji.

 

Stavební práce v Chomutově již započaly, dokončení stavby se očekává v dubnu roku 2023. Zahájení výroby je naplánováno na začátek roku 2024. Zpočátku by nová továrna měla vyrábět 2,5 milionů párů brýlí, výrobní kapacita může být časem navýšena až na 5 milionů párů brýlí ročně. Chomutovská výroba bude nejen zajišťovat rychle rostoucí prodeje v České republice, ale poskytne dodávky kvalitních brýlí i dalším evropským zemím.

 

Celková investice skupiny Fielmann v České republice dosáhne ve střednědobém horizontu výše 1,8 miliardy korun. Nová továrna v Chomutově vytvoří více než 500 pracovních míst, v součtu s dalšími plány na expanzi tak půjde o celkové množství 700 pracovních míst v Česku.

Fielmann se soustřeďuje na přijímání místních pracovníků a ve svém odvětví má pověst zaměstnavatele dbajícího na neustálé vzdělávání a profesní vývoj svých zaměstnanců. Každým rokem firma investuje desítky milionů Eur do školení a dalšího vzdělávání, nabízí také tisícům mladých lidí odborné vzdělání v oboru oční optiky.

 

Máme obrovskou radost, že se jedna z předních společností v oboru oční optiky na světě rozhodla učinit z našeho města významné centrum tohoto průmyslového odvětví,” říká Marek Hrabáč, starosta Chomutova. „Fielmann patří k nejvýznamnějším značkám v Evropě a v oboru se pohybuje už 50 let. Jsme hrdí, že ji můžeme přidat na seznam společností, které si vybraly právě Chomutov, jehož atraktivita ve věci kvalifikované pracovní síly, spolehlivé infrastruktury a ochoty zastupitelstva je zřejmá. Jsme si naprosto jisti, že Fielmann a Chomutov čeká úspěšná společná budoucnost.”

 

V České republice Fielmann nabízí dioptrické i sluneční brýle a kontaktní čočky za skvělé ceny prostřednictvím omnichannelového byznys modelu sestávajícího z online prodeje a pěti maloobchodních prodejen: Na příkopě, v obchodních centrech Westfield Chodov, Centrum Černý Most a Zličín, a dále v Olomouci v Galerii Šantovka. Zakládání nových kamenných prodejen má za cíl zlepšit dostupnost vynikající zákaznické zkušenosti co největšímu množství Čechů. Již teď mají všichni čeští zákazníci možnost nakupovat sluneční brýle a kontaktní čočky za skvělé ceny na e-shopu www.fielmann.cz.

 

7 výhod společnosti Fielmann

Měření zraku zdarma: Náš tým kompetentních a odborně vyškolených optiků vám rád poradí a pomocí moderní technologie změří váš zrak.

Velký výběr: V každé pobočce Fielmann najdete více než 2 000 brýlí od známých návrhářů a světoznámých značek za zaručeně nízké ceny.

Módní brýle z kolekce Zero: Na každé pobočce Fielmann naleznete minimálně 300 brýlových obrub z naší kolekce Zero. Za tyto brýlové obruby nezaplatíte nic, k zaplacení budou jen brýlové čočky.

Záruka vrácení peněz: Fielmann garantuje nejvýhodnější ceny. Pokud do 6 týdnů od nákupu uvidíte jinde stejný produkt levněji, Fielmann přijme zboží zpět a vrátí vám kupní cenu.

Tříletá záruka: Všechny obruby v kolekci Fielmann úspěšně prošly testem v souladu s ČSN EN ISO 12870. Jsou odolné proti korozi, neblednou a neuvolňují nikl, jak tato norma vyžaduje.

Záruka spokojenosti: U společnosti Fielmann nakupujete bez rizika. Pokud vaše nové brýle nesplňují vaše očekávání, vyměníme je, nebo je přijmeme zpět a vrátíme vám kupní cenu. Reklamace jsou pro nás příležitostí ke zlepšení našich služeb. Pouze spokojení zákazníci nás doporučí ostatním.

Fielmann – zákaznický servis: Vaše spokojenost je naší prioritou, proto si opravdu vážíme všech podnětů a návrhů na zlepšení. Jsme vám k dispozici na e-mailové adrese zakaznickyservis@fielmann.cz nebo na bezplatném čísle 00800 284 366 78, od pondělí do pátku od 9:00 do 18:00.

Sociální angažovanost společnosti Fielmann

Optika Fielmann přijímá odpovědnost vůči svým zákazníkům, zaměstnancům a společnosti a věří, že investice do společnosti jsou investicemi do budoucnosti. Společnost Fielmann každoročně vysazuje za každého zaměstnance jeden strom – k dnešnímu dni jich už je to víc než 1,7 milionu. Angažujeme se také v oblasti ochrany přírody a životního prostředí, jsme mecenášem kutury, vědy a výzkumu a přispíváme i školám a obcím. Více informací o našich CSR aktivitách lze získat na Fielmann_CSR_Report_2021_caaa4bacde.pdf (fielmann-group.com).

 

O společnosti Fielmann

Společnost Fielmann je známá stylovými brýlemi za dostupné ceny. Fielmann je veřejně obchodovatelná rodinná firma, která provozuje vlastní designérská studia, výrobu a více než 920 prodejen v 16 evropských zemích. Díky obchodnímu modelu omni-channel obsluhuje přes 27 milionů klientů. Za svůj úspěch vděčí společnost Fielmann téměř 22 000 motivovaných zaměstnanců, kteří se řídí filozofií společnosti striktně orientovanou na zákazníka.

 

 

 

 

Kontakt pro média: 

Kateřina Kubíčková – PR konzultantka Zita Lara – PR konzultantka

agentura bokem s.r.o. agentura bokem s.r.o.

gsm: 724 059 177, katerina@bokem.cz gsm: 774 300 902, zita@bokem.cz