TCR Eastern Europe nabídl velmi atraktivní podívanou: Semerád stáhl náskok vedoucího jezdce, na autodromu Most bude bojovat o titul

Seriál Mistrovství východní Evropy silničních okruhových závodů vozů TCR má za sebou velmi napínavý víkend. Dva závody na Slovakiaringu nabídly atraktivní podívanou s mnoha předjížděcími manévry. V obou závodech nakonec zvítězil hostující závodník seriálu Maťo Homola a pro druhé místo si v sobotu i neděli dojel Petr Semerád. A to přesto, že po losu před nedělním závodem startovali oba zmínění jezdci až z deváté a desáté pozice na startovním roštu. Před posledním víkendem sezóny má vedoucí závodník série Groszek jen dvoubodový náskok před Semerádem. První víkend v září rozhodne, kdo z nich získá titul.

 

Praha, 24.8.2022: Letošní ročník seriálu TCR Eastern Europe se chýlí ke konci. Předposlední závodní víkend potvrdil formu českého závodníka Petra Semeráda, který dotáhl během dvou závodů náskok vedoucího jezdce Groszeka o 11 bodů a v Mostě bude útočit na titul. Nedělní závod na Slovensku ukázal, jaká rivalita mezi oběma závodníky panuje. Už od prvních sekund od startu spolu oba urputně bojovali. Přesto, že se po prvním souboji ještě na cílové rovince Semerád propadl, během druhého kola se pověsil znovu za Groszeka a diváci mohli vidět celou řadu kontaktů mezi nimi, včetně velmi atraktivního boje o vedení během prvních minut závodu, kdy jeli v několika po sobě jdoucích pasážích bok po boku. Poté, kdy se dostal Semerád před Groczeka, jely dlouhou dobu v čele závodu všechny tři vozy stáje Hyundai / Janík Motorsport (Homola, Semerád a Janík).

V obou víkendových závodech dominoval nakonec domácí jezdec Maťo Homola, vítěz závodu Mistrovství světa FIA WTCR v Portugalsku a dvojnásobný vicemistr Evropy v závodech automobilů na okruhu FIA ETCC. V současnosti reprezentuje Slovensko v šampionátu TCR Europe a v seriálu TCR Eastern Europe na Slovakiaringu pouze hostoval.

Na Slovakiaringu jsem se sžíval s novým vozem Hyundai Elantra a s výsledkem jsem spokojen. Těším se na poslední závody do Mostu. Tamní okruh dobře znám a samozřejmě silně vnímám možnost zisku titulu v sérii. Náskok vedoucího jezdce je minimální a věřím, že se mi před domácím publikem podaří uspět,“ konstatuje Petr Semerád.

Letošní ročník TCR Eastern Europe je díky souboji o titul až do posledního závodu i díky skvělému obsazení jezdců opět mimořádně napínavý. Víkendové závody na Slovakiaringu oživil navíc závodník světové špičky TCR, Maťo Homola, který na domácím okruhu potvrdil svou dlouhodobou formu. V Mostě se na začátku září rozhodne, na oba závody se opravdu moc těším. Velkou šanci na vítězství má vedle Bartosze Groszeka i Petr Semerád, který během všech závodů svého prvního ročníku v TCR ukazuje své okruhové kvality.“ shrnuje Josef Křenek, šéf projektu ESET RaceSTAR, který podporuje mladé talentované závodníky ze středoevropského regionu a současně promotér seriálu TCR Eastern Europe.

Poslední závod TCR Eastern Europe proběhne na autodromu Most během velmi nabitého a atraktivního víkendu 3. a 4. září 2022, během něhož uvidí diváci také například jubilejní třicátý ročník Czech Truck Prix či závody evropské série NASCAR.

Co je to TCR

Seriál TCR je jednou z nejrychleji rostoucích kategorií v oblasti okruhových závodů. Zahrnuje regionální série a na jeho vrcholu stojí Mistrovství světa WTCR. Všechny závodní vozy vychází ze sériově vyráběných aut a jsou vybaveny dvoulitrovým čtyřválcovým motorem, jehož maximální výkon je jednotně omezen na 350 koní. Atraktivní podívanou včetně mnoha předjíždění slibuje seriál i díky speciálním pravidlům. Výsledky kvalifikace určují vždy postavení na startovním roštu prvního, sobotního závodu. Postavení na roštu nedělního závodu pak určuje výsledek předchozího klání s tím, že se los určuje, o kolik míst se pořadí otočí. Pokud los určí 10 míst, startuje vítěz sobotního závodu až z 10. pozice, druhý z deváté atd. Kromě toho dostávají nejlepší tři jezdci kvalifikace vždy pro celý příští závodní víkend dodatečnou zátěž o hmotnosti 40, 30 a 20 kg.

Nedělní závod ze Slovakiaringu (start TCR ve 20. minutě videa): https://youtu.be/vnmOgaKxK7s

Oficiální stránky TCR: https://www.tcr-series.com/
Oficiální stránka TCR Eastern Europe: https://easterneurope.tcr-series.com/
Facebooková stránka TCR Eastern Europe:
https://www.facebook.com/TCREasternEurope

Kontakt pro média:

Filip Vítek – MediaBase
Tel.: +420 603585460
Email: filip@mediabase.cz
Facebook: https://www.facebook.com/MediaBasePublicRelations/