TISÍC LET SAMOTY

Držitelka Magnesie Litery za debut roku 2022 přichází s novým románem

I v nové knize se Tereza Dobiášová vrací ke starým českým dějinám. Tentokrát se ale pohybuje mimo doložitelnou historii a o to víc prostoru otevírá představám, snům a vizím.

Třem sestrám, Kazin, Tetas a Liban, byly dány do vínku rozdílné vlastnosti – jedna nahlíží do minulosti, jedna do budoucnosti a jedna žije v sepětí se současností. Když se jejich síly spojí, nastane nový věk.

Stejně jako v oceněné knize Tajemství líčí autorka českou zemi jako místo, kde žijí obři a draci a kde jsou přírodní síly mocnější sílám lidským. Příběh, který buduje, se samozřejmě podobá příběhu Krokových dcer, s pověstí z Kosmovy kroniky ale nemá společného víc, než je nutné.

Tisíc let samoty je román o konci mytického věku, kdy vládly ženy, o době, kdy se rodí nový svět – takový, jaký ho známe. Román o době, ve které se zanořuje svět obrů, šedivých mužů a moudrých žen. Román o době, kdy nejmladší ze sester nakreslí ve středu země uprostřed Evropy na zemi práh, který tyto dva světy od sebe s konečnou platností oddělí. Román jako sen, jako vzpomínka na to, co leží hluboko už víc než tisíc let, a přeci se na to nedá zapomenout.

Součástí originálně pojatého programu byla společně improvizovaná scénická píseň Dana Bárty a Petra Nikla se čtením z knihy v podání Mileny Steinmasslové.

Knihu doprovází ilustrace Jindřicha Čapka.

Vyšlo 25. listopadu 2022
ISBN:
978-80-7689-040-4
EAN: 9788076890404
pevná vazba s přebalem / 376 stran / doporučená cena: 498 Kč
Ilustrace: Jindra Čapek
Databáze knih:
https://www.databazeknih.cz/knihy/tisic-let-samoty-500943
Ukázka z knihy:
https://issuu.com/nakladatelstvijota/docs/tisic_let_samoty
Vyšlo také jako e-kniha.
https://www.jota.cz/tisic-let-samoty


V Nakladatelství JOTA již vyšlo:


Tereza Dobiášová

TAJEMSTVÍ
Ve svém debutovém románu se Tereza Dobiášová inspirovala životním příběhem Anežky České – patronky nemocných, chudých a trpících a nositelky míru. Román stojí na půdorysu dochovaných historických faktů, s nimiž zachází velmi volně, protože jeho smyslem není doslovné vylíčení dějů, ale skrz vyprávění příběhu vhled do duše významné ženské postavy českých dějin, o níž se tradovala předpověď, že „až bude Anežka Česká svatořečena, zavládne v českých zemích svoboda.“ A to se také stalo – svatořečena byla pět dní před sametovou revolucí.

Vyšlo 16. listopadu 2021
ISBN:
978-80-7565-621-6
EAN: 9788075656216
pevná vazba s přebalem / 360 stran / doporučená cena: 498 Kč
Ilustrace: Petr Nikl
Databáze knih:
https://www.databazeknih.cz/knihy/tajemstvi-485507
Ukázka: https://issuu.com/nakladatelstvijota/docs/tajemstvi
Vyšlo také jako e-kniha.
Vyšlo také jako audiokniha v podání herečky Mileny Steinmasslové.
https://www.jota.cz/tajemstvi

Kniha Tajemství, kterou půvabnými ilustracemi doplnil Petr Nikl, se setkala se značným ohlasem čtenářů i kritiků a na dubnovém vyhlášení literárních cen Magnesia Litera zvítězila v ostře sledované kategorii DILIA Litera za debut roku. Na slavnostní předávání se můžete podívat v archivu