Tým Hyundai Janík Motorsport startuje v evropské sérii TCR s novými vozy

Český tým Hyundai Janík Motorsport se bude i v letošní sezóně účastnit evropské okruhové série – TCR Europe. Česko-slovenské jezdecké složení zůstalo nezměněno, a tak bude tým opět reprezentovat juniorský jezdec Jáchym Galáš, který je zároveň součástí juniorského programu Hyundai Motorsport. Druhým talentovaným jezdcem bude reprezentant Hyundai Slovensko – Maťo Homola, pro kterého to bude již čtvrtá závodní sezóna v rámci evropské série TCR. Oba tito jezdci nastoupí s úplně novou závodní technikou a to právě se speciály Hyundai Elantra N TCR.

V letošní sezóně bude tým Hyundai Janík Motorsport opět jediným českým zástupcem v prestižní okruhové sérii TCR Europe a bude i nadále pokračovat v práci s talentovanými jezdci. Česko-slovenská jezdecká dvojice, Jáchym Galáš-Maťo Homola, se bude snažit dosahovat na ta nejvyšší umístění a to právě na nejznámějších evropských okruzích jakými jsou například: Spa-Francorchamps, Nürburgring či Monza.

Oba jezdci se budou snažit zúročit své loňské závodní zkušenosti ve spojení s novou závodní technikou – Hyundai Elantra N TCR a novými závodními pneumatikami značky Kumho. Intenzivní předsezónní testy se zaměřují především na poznání nových závodních vozů a na analyzování nových závodních pneumatik.

V rámci těchto předsezónních testů zavítá tým Hyundai Janík Motorsport na maďarský okruh Hungaroring, který bude již tento víkend hostit závody v rámci série TCR Eastern Europe. Tým nasadí hned čtyři závodní vozy značky Hyundai. Standardní jezdecké duo Galáš-Homola, které bude startovat s vozy Hyundai Elantra N TCR, doplní majitel týmu Václav Janík startující s Hyundai i30 N TCR a dále pak jeden z nejtalentovanějších rally jezdců u nás, kterým je juniorský pilot Petr Semerád.

Majitel týmu Hyundai Janík Motorsport, Václav Janík uvedl: „Jsme velmi rádi, že můžeme i nadále pokračovat v závodění s TCR vozy značky Hyundai a zároveň se znovu účastnit prestižní evropské série – TCR Europe. Cítíme velkou podporu od našeho partnera Hyundai Motor Czech, který ve spojení s výrobním závodem Hyundai aktivně podporuje naše závodní aktivity. Vše skvěle dotváří spolupráce s Hyundai Motorsport, kdy se Jáchym opět zařadil do juniorského programu tohoto továrního týmu. Letošní sezóna pro nás bude opět velkou výzvou a věříme, že díky talentovanému jezdeckému složení Maťo-Jáchym, se nám bude dařit dosahovat na ty nejvyšší příčky.

Jezdec, Maťo Homola uvedl: „Jsem šťastntý, že vstupujeme už do čtvrté sezóny TCR Europe ve spolupráci s Hyundai Slovensko. Cením si partnerství se značkou, která vítězí v automobilových závodech, v prodeji civilních vozů a dosahuje skvělé úspěchy i se svými sportovními modely divize N. Věřím, že v tomto roce budeme společně úspěšní na všech frontách.

Já opět udělám maximum, abych získal další vítězství, úspěšně reprezentoval značku Hyundai, moje partnery, věrné fanoušky a naše krásné Slovensko. Držím nám všem palce, abychom měli úspěšný rok..“

Jezdec, Jáchym Galáš uvedl: „V letošní sezoně se budu snažit zúročit nasbírané zkušenosti a proměnit je v co nejvyšší příčky. Je mi velkou ctí být opět zařazen do juniorského programu Hyundai Motorsport. V neposlední řadě spoléhávám na zkušený tým Hyundai Janík Motorsport, který mi poskytne skvělé zázemí pro dosažení těch nejlepších výsledků.“