Unikátní kuchařská soutěž pod křídly Aramarku

Na konci dubna se v Praze uskuteční významná kulinární událost v podobě mezinárodní kuchařské soutěže Aramark International Chefs’ Cup. Prestižní zápolení kuchařů z mnoha zemí se koná již pošesté, tentokrát poprvé v české metropoli – a to 27. a 28. dubna.

Organizátorem soutěže, která v minulých letech proběhla v Londýně či v Barceloně, je mezinárodní společnost Aramark, jež zajišťuje firemní stravování pro velké společnosti po celém světě. V letošním ročníku se bude soutěžit v devíti týmech, kuchaři zastupují země nebo regiony (BeLux – Belgie a Lucembursko, Česká republika, Irsko, Velká Británie a Kanada, Německo, Španělsko, Jižní Korea, LATAM – Chile, Argentina a Mexiko).

Všichni soutěžící budou připravovat fine-diningové tříchodové menu, přičemž u předkrmu mají za úkol vytvořit sdílený talíř pro dva, kde bude polovina vegetariánská,“ nastínil letošní zadání Vladimír Staněk, generální ředitel společnosti Aramark, a dodává: „další výzvou, na které se může odehrát boj o titul, bude také práce s neznámou ingrediencí a českými lokálními surovinami, o nichž se dozvědí až den před soutěží.“

O vítězi rozhodne mezinárodní porota sestavená ze známých kuchařů a kulinárních odborníků z České republiky i ze zahraničí, v níž nebudou chybět tuzemské kuchařské celebrity jako Radek David a Marek Fichtner. Ze zahraničních porotců můžeme zmínit michelinského šéfkuchaře Jörga Leroye či peruánskou kuchařskou hvězdu Juana Danila. Slavnostní vyhlášení proběhne v rámci galavečera 28. dubna v Praze.

O společnosti

Společnost Aramark, s.r.o. je na českém trhu 30 let (zal. 1992) a se svými více než 160 restauracemi, kde denně připraví na 140 000 jídel, je největším poskytovatelem stravovacích služeb v České republice. V roce 2021 Aramark převzal v ČR firemní restaurace provozované společností Sodexo. Zaměřuje se především na firemní stravování (např. ŠKODA AUTO, Allianz, Toyota, Siemens, Continental, Foxconn atd.), ale stravovací služby zajišťuje i pro významné nemocnice nebo Armádu ČR. Poskytuje také komplexní cateringové a facility služby. Ve stravovacích službách zaměstnává více než 2500 zaměstnanců. Aramark je držitelem ocenění Czech Superbrands Business Award 2021.

www.aramark.cz